Türk Telekom Fiberi Daireye Getirtmek

@Kolqa öncelikle ilk mesajınız hayırlı olsun.

Binada şu anda fiber kullanan biri var mı?
Binaya fiber yeni çekilmediyse şimdiye kadar size bağlamaları lazımdı.
Wi-Fi'den baktığımda var kullanan. Hatta kutudan CAT6 çekmiş daireye kadar. Ama benim dediğim fiber optik kablo çekmek ve bunun elektirkçi değil Türk Telekom'un yapması.

O, FTTH (daireye kadar fiber) diye geçer. Çok verimlidir. 1 ms ping bile olabilir. :)

Binada fiber kullanan var. Kutudan CAT6 çekmişler. Ama onlar tahminimce bir elektirkçi yardımıyla yaptılar. Benim amacım fiber optik kablo çektirmek ve Türk Telekom ekiplerinin yapması. Maliyeti ne olur sizce? Yoksa ücret almazlar mı?

Binada fiber kullanan var. Kutudan CAT6 çekmişler. Ama onlar tahminimce bir elektirkçi yardımıyla yaptılar. Benim amacım fiber optik kablo çektirmek ve Türk Telekom ekiplerinin yapması. Maliyeti ne olur sizce? Yoksa ücret almazlar mı?
Bu soruya net bir yanıt bulabileceğinizi sanmıyorum. Bunu en iyi şekilde müşteri hizmetlerinden, türk telekom bölge müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

FTTH altyapı ise Türk Telekom çekmek zorunda, kurulum yapmak zorundalar. Fiberde nasıl işliyor tam bilmiyorum ama internete hiç başvurulmamışsa, o evde altyapı varsa kutu yani. Kurulum ücreti alıyorlar ama yukarıdaki arkadaşın dediği fiyat değil. 50-100 TL alıyorlar da VDSL bildiğim fiberde nasıl onu bilmiyorum.
Biz ftth bağlatiýoz ama nize bianadan eve kendiniz döşetin dediler?

Geri
Yukarı