Türk Telekom FTTH Fiber Hız Çok Yavaş

Evet, TT'nin verdiği modem dışında kullananların olduğunu da okudum. Ama TT'nin verdiği modeme halihazırda aylık para ödüyorum. Bir de bunun üstüne ekstradan modem alıp masraf yapmak istemiyorum ki modemi alsam TT'nin modemine aylık para vermeye devam edeceğim. Parama yazık değil mi?

@Mert hocam siz de bakabilirseniz çok sevinirim...
Ben modem ücreti ödemiyorum. Ve saçma zaten modem parası. Wi-Fi kötü çektikten sonra napayım modem parasını.

Router'dan kaynaklı gibi geliyor ya bana.

VDSL kullanırken kullandığınız Router'ın marka modeli neydi? Onu takın bakalım, onda deneyimleyin.

ONT'niz Nokia marka mı?

Router'dan kaynaklı gibi geliyor ya bana.

VDSL kullanırken kullandığınız Router'ın marka modeli neydi? Onu takın bakalım, onda deneyimleyin.

ONT'niz Nokia marka mı?
ONT cihazım Huawei marka.

Hocam VDSL kullanırken kullandığım model Zyxel VMG3312-B10B idi ve çekim performansından, hızından gayet memnundum. Fakat şuanki Fiber modemden hiç memnun değilim.

Bu modem ADSL/VDSL destekli modem ama Fiber internetimi bu modem aracılığıyla Router veya Acces Point olarak kullanabilir miyim acaba hocam? Eğer kullanabilirsem gerçekten harika olur.

16393a6d-f4de-46c9-aaba-ec6f27fe2133_1024x1024.jpeg

Router olarak kullanabiliyor olmanız lazım, arkasında WAN portu mevcut.

İsterseniz bi öyle deneyin, internetinizin performansını tekrar test edin. En azından sorun Router'da mı değil mi öğrenmiş olursunuz.

Daha sonrasında bu modemi Access Point olarak kullanabilirsiniz.

TP link modem ve ZTE ont cihazı var bende.
ONT cihazı olarak Türk Telekom'un ZTE verdiğini hiç duymamıştım. Onu da öğrenmiş oldum. TP-Link modemin tam model adını biliyor musunuz?

Router olarak kullanabiliyor olmanız lazım, arkasında WAN portu mevcut.

İsterseniz bi öyle deneyin, internetinizin performansını tekrar test edin. En azından sorun Router'da mı değil mi öğrenmiş olursunuz.

Daha sonrasında bu modemi Access Point olarak kullanabilirsiniz.
Hocam şimdi ben Huawei ONT cihazıdan çıkan kabloyu elimdeki Zyxel modemin WAN portuna mı bağlamam gerekiyor? Bahsettiğiniz bir işlemle alakalı okuyabileceğim veya izleyebileceğim bir kaynak var mı?

Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. Kaç gündür bu mesele yüzünden canım çok sıkkın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni çıkmış olabilir bu yüzden duymamış olabilirsiniz.

Kullandığım modem bu:
Hocam şimdi araştırdım modelinizi. Bu model ADSL/VDSL destekli yazıyor ama bunu size Fiber diye nasıl vermişler veya fiber interneti size nasıl sağlıyor anlamadım. Bu modem eğer size Fiber internet sağlıyorsa benim yukarıda bahsettiğim modem de pek âlâ eve fiber interneti dağıtabilir.

Size zahmet vereceğim ama rica etsem ONT cihazınızdan çıkan kabloyu modeminize nereye bağlamışlar bir bakıp fotoğraf çekebilir misiniz? Fotoğraf çekemiyorsanız hangi porta bağladıklarını söylemeniz de yeterli olacaktır benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
ONT'den çıkan kabloyu cihazın arkasındaki WAN portuna bağlayın. ZyXEL'in arayüzünde EWAN vs. olması gerekiyor. Ordan kurulumu yapın. Açıkçası ayarları tam bilmiyorum o yüzden yardımcı olamayacağım ama yapabilmeniz gerekli.

VLAN ID: 35 olacak, PPPoE üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi de TT'den aldığınız kullanıcı adı şifre ile gireceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı