Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Vdsl bundan daha iyidir hocam bu konuda eminim çakma fiber kullanıcısıyız biz.:)
Bufferbloat Test by Waveform - Google Chrome 9.12.2021 12_23_28.png

FTTB sayılıyorsa durumlar böyle hocam. 🙂

@BrokenHeartS Hocam şimdi yazılanları okudum yeni test vs söylemleri olmuş bir umut test edeyim dedim ama nafile durum aynı. GIBIRNet kullanıcısıyım bu arada. Test sonucum bu şekilde:
Eki Görüntüle 1237245

Hala upload sırasında internet felç.

TT haber bekliyoruz hocam bakalım düzelecek mi gerçekten berbat bir durum ADSL gibi asimetrik bir durum var ortada.

Merhaba,
Arkadaşlar bufferbloat sorununu kendiniz de çözebilirsiniz. Ben TurkNet 35 Mbps paket ile VDSL2 kullanıyorum ve bu sorunu artık hiç yaşamıyorum.

Bu sorunun çözümü güçlü bir router ile OpenWrt Firmware kullanmak. OpenWrt firmware üzerine SQM (Smart queue management) kurarsanız eğer; ADSL, VDSL'de bile A+ sonuç almak ve bufferbloat sorunundan kurtulmak mümkün. Bu sayede son hızla torrent veya Steam üzerinden indirme bile yapsam oyunda pingim hiç yükselmiyor. Size de tavsiye ederim.
Bufferbloat testim

OpenWrt firmware destekli cihazlar
SQM nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-10_15-45-04.png
    Screenshot_2021-12-10_15-45-04.png
    168,9 KB · Görüntüleme: 82
Merhaba,
Arkadaşlar bufferbloat sorununu kendiniz de çözebilirisiniz. Ben TurkNet 35 Mbps paket ile VDSL2 kullanıyorum ve bu sorunu artık hiç yaşamıyorum.

Bu sorunun çözümü güçlü bir router ile OpenWrt Firmware kullanmak. OpenWrt firmware üzerine SQM (Smart queue management) kurarsanız eğer; ADSL, VDSL'de bile A+ sonuç almak ve bufferbloat sorunundan kurtulmak mümkün. Bu sayede son hızla torrent veya Steam üzerinden indirme bile yapsam oyunda pingim hiç yükselmiyor. Size de tavsiye ederim.
Bufferbloat testim

SQM nedir?
Bu dediğiniz işlem kabaca hız sınırlama değil mi?

Merhaba,
Arkadaşlar bufferbloat sorununu kendiniz de çözebilirsiniz. Ben TurkNet 35 Mbps paket ile VDSL2 kullanıyorum ve bu sorunu artık hiç yaşamıyorum.

Bufferbloat testim

SQM nedir?
Nerdeyse bütün RT N modelleri var ama RT N-19 yok :(. Acaba liste güncel değil mi?

Neredeyse bütün RT n modelleri var ama RT N-19 yok :(. Acaba liste güncel değil mi?

Pek sanmıyorum. Listede cihazınız yoksa desteklenmiyor olabilir.
Ben bu durumunun TT yana düzeltilmesini umuyorum açıkçası kalıcı çözüm en iyisi ve bu sorunu yaşanlar genellikle Nokia ont kullanan kişiler.

Bu sorunu sizin kendi başınıza çözmeniz, bunu onların çözmesinden daha olası. Diğer türlü beklemenin sonu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı