Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Gençler sohbet açılmışken bir şey sorayım. Mahalleme 100-150 metre aralıklı tip-7 kabinler koydular. Aktif olunca eski portları yeni saha dolaplarına aktarırlar mı? Şu an santrale olan uzaklık 720 metre.
Turk Telekom para koparmak istiyorsa paşa paşa port taşır.

Gençler sohbet açılmışken bir şey sorayım. Mahalleme 100-150 metre aralıklı tip-7 kabinler koydular. Aktif olunca eski portları yeni saha dolaplarına aktarırlar mı? Şu an santrale olan uzaklık 720 metre.
Evet aktarırlar. Ben eskiden TT kullandığım zaman yapmışlardı. Eski dolaptaki kabloları söküyorlar ve yenisine taşıyorlar. Bu işlem sırasında 2 saatlik kesinti olmuştu bende.

Yapmaları gerekeni yaptıkları için başarıyorlar, ülkemizdeki diğer ISS'ler gibi yan gelip yatmak yerine altyapı yatırımına devam ediyorlar. Şimdi de Ankara'ya GigaFiber altyapısı döşemekteler.
Ankaradayim,dort gozle bekliyorum.

Hocam proje ekibi şu anlık doğuda herhangi bir calışma olmadığını söylüyor bana. Siz nereden aldınız bilgiyi?
Benim arkadaş proje ekibinde pilot bölge seçildi dedi. Yoğun talep varmış o bölgedeki site yöneticilerinden. Ben, Adana'da oturduğum için Adana için sordum ama bu pilot bölgeden toplu site, işyerlerinden ve orta büyüklükteki işletmerden Telekom metro yerine bunu talep ettiklerini söyledi. Türknet'iin amacı bu taleplere bağlı olarak Kahramanmaraş' taki Telekom tekeline son vermekmiş.

Türknet, Doğuda pilot bölge olarak Kahramanmaraş Onikişubat ilçe, Tekerek mahallesinden başlamış gigafiber altyapı kurmaya.
Valla dostum Ankaradayim,en merkezi yerdeyim,yapmalari gereken ilk ve tek yerdeyim fakat ne superonline var ve turknet,TTNET fiber bile yeni geldi,kablonete mecburum,ağlayacağım.

Geri
Yukarı