Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Valla dostum Ankaradayim,en merkezi yerdeyim,yapmalari gereken ilk ve tek yerdeyim fakat ne superonline var ve turknet,TTNET fiber bile yeni geldi,kablonete mecburum,ağlayacağım.
Yani arkadaş, bu işte talep çok önemli dedi. Adamlar, işletmelerden tutun, sitelere kadar talepte bulunmuşlar. Ben işletme sahibi olsam Telekom'un metro internetine para bayılmak yerine gigafiber talep ederdim.

Valla dostum Ankaradayim,en merkezi yerdeyim,yapmalari gereken ilk ve tek yerdeyim fakat ne superonline var ve turknet,TTNET fiber bile yeni geldi,kablonete mecburum,ağlayacağım.
Ankara'ya yapılıyor zaten şu anda Gigafiber.

Aşağıdaki 3 ilçeye şu anda yapılıyor, 2021 içinde bitecek. Bunlar gayet de merkezi yerlerdir.
Keçiören, Etlik
Keçiören, Aşağı Eğlence
Çankaya, Emek

Keçiören Etlik Aşağı Eğlence civarında 3 ilçe de (Ayvalı mah., Esertepe mah., Yayla mah.) bunlardan hemen sonra işleme alınacakmış. Bunların çok yakınlarında Emrah mah., İncirli mah. gibi mahallelere de gelecektir çok yakında.

Siz tam olarak nerede oturuyorsunuz bilmemekle beraber, Çankaya'daysanız biraz şanssızsınız. O bölgenin nüfusu yaşlı olması ve potansiyel müşteri azlığı nedeniyle Keçiören'e göre çok daha az yatırım alıyor bu konularda.

Ankara'ya yapılıyor zaten şu anda Gigafiber.

Aşağıdaki 3 ilçeye şu anda yapılıyor, 2021 içinde bitecek. Bunlar gayet de merkezi yerlerdir.
Keçiören, Etlik
Keçiören, Aşağı Eğlence
Çankaya, Emek

Keçiören Etlik Aşağı Eğlence civarında 3 ilçe de (Ayvalı mah., Esertepe mah., Yayla mah.) bunlardan hemen sonra işleme alınacakmış. Bunların çok yakınlarında Emrah mah., İncirli mah. gibi mahallelere de gelecektir çok yakında.

Siz tam olarak nerede oturuyorsunuz bilmemekle beraber, Çankaya'daysanız biraz şanssızsınız. O bölgenin nüfusu yaşlı olması ve potansiyel müşteri azlığı nedeniyle Keçiören'e göre çok daha az yatırım alıyor bu konularda.
Evet Çankayadayım 🥺

Benim arkadaş proje ekibinde pilot bölge seçildi dedi. Yoğun talep varmış o bölgedeki site yöneticilerinden. Ben, Adana'da oturduğum için Adana için sordum ama bu pilot bölgeden toplu site, işyerlerinden ve orta büyüklükteki işletmerden Telekom metro yerine bunu talep ettiklerini söyledi. Türknet'iin amacı bu taleplere bağlı olarak Kahramanmaraş' taki Telekom tekeline son vermekmiş.
Benim iki arkadaş proje ekibinde ama henüz bilgi yok dediler bana. Evet Kahramanmaraş bayağı isteniyordu. İleri ki günlerde tamamen belli olacaktır.

Benim FTTB 100Mbit Telekom ile Nperf, Fast, Telekom ve TurkNet test sonuçlarım. Konu sahibi arkadaş bilgi sahibi olsun istedim. Can sıkılacak bir durum yok gibime geliyor ama, yine de bekleyip hattının oturmasını beklemesi lazım. Bu arada ben Adana'da oturduğum için ping attığım yerlerin mesafesine göre İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerdeki kullanıcılara göre pingim yüksek olabiliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1313.jpg
    IMG_1313.jpg
    327,4 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_1315.jpg
    IMG_1315.jpg
    342,3 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_1318.jpg
    IMG_1318.jpg
    208,5 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_1319.jpg
    IMG_1319.jpg
    163,1 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_1320.jpg
    IMG_1320.jpg
    667,1 KB · Görüntüleme: 31
Benim FTTB 100Mbit Telekom ile nperf, Fast, Telekom ve TurkNet test sonuçlarım. Konu sahibi arkadaş bilgi sahibi olsun istedim. Can sıkılacak bir durum yok gibime geliyor ama, yine de bekleyip hattının oturmasını beklemesi lazım. Bu arada ben Adana'da oturduğum için ping attığım yerlerin mesafesine göre İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerdeki kullanıcılara göre pingim yüksek olabiliyor.

Hattın oturması gibi bir şeyi ilk kez duydum.

Bahçede tanıdığım evinde 5 GHz bandında Fast testi. Paketi 16/4 kullanıyor.

image0.jpg

Az önce test yaptım bende hızın %60'ını kullanınca 3-5 ms oynama oluyor. %75'lere çıkınca 30-40 ms oynama oluyor. %100'de 60-70 ms oynama oluyor. Sanırım normal bu durum. TT FTTH kullanıyorum. Fast.com viyana yüksüz 49 ms yüklü 120 ms.

Az önce test yaptım bende hızın %60'ını kullanınca 3-5 ms oynama oluyor. %75'lere çıkınca 30-40 ms oynama oluyor. %100'de 60-70 ms oynama oluyor. Sanırım normal bu durum. TT FTTH kullanıyorum. Fast.com viyana yüksüz 49 ms yüklü 120 ms.

Normal değil senin değerlerde benim ki gibi sorun var sende.

Aynı altyapıda başka evde yüksüz yüklü yaptım 4 ms ping farkı oldu.

Geri
Yukarı