Türk Telekom FTTH vs Kablonet

YusufGK

Kilopat
Daha fazla  
Sizce daireme gelen Türk Telekom FTTH fiber altyapısını kullanarak TurkNet 100 Mbps mi almalıyım? Yoksa Kablonet DOCSIS 3.0 altyapısını kullanarak 100 Mbps mi almalıyım?
TurkNet'de çok şikayet var. Müşteri hizmetleri tarafında Kablonet'te de ping sorunu var. Online oyun oynadığımdan ping önemli. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ya da önerdiğiniz başka ISS var mı?
Superonline altyapısı yok.

Sizce daireme gelen Türk Telekom FTTH fiber altyapısını kullanarak TurkNet 100 Mbps mi almalıyım? Yoksa Kablonet DOCSIS 3.0 altyapısını kullanarak 100 Mbps mi almalıyım?
TurkNet'de çok şikayet var. Müşteri hizmetleri tarafında Kablonet'te de ping sorunu var. Online oyun oynadığımdan ping önemli. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ya da önerdiğiniz başka ISS var mı?
Superonline altyapısı yok.

Kablonet.

Ben 6-7 senedir Kablonet kullanıyorum ve hala memnunum test sonucunda TT diyor ama hayır Türk Telekom alırsanız geçmiş olsun derim bir üstüne soğuk su için bakın ben kullanıyorum ve kullanan birçok kişi memnun zaten en iyi ISS şu an.

Dosya Ekleri

• 84.jpg
    84.jpg
    29,8 KB · Görüntüleme: 136
Kablonet.

Ben 6-7 senedir Kablonet kullanıyorum ve hala memnunum test sonucunda TT diyor ama hayır Türk Telekom alırsanız geçmiş olsun derim bir üstüne soğuk su için bakın ben kullanıyorum ve kullanan birçok kişi memnun zaten en iyi ISS şu an.
Hiç kopma falan yaşadınız mı, kaç aydır kullanıyorsunuz ve modeminiz nedir?

Sene diyorum S-E-N-E ping yok oyunlar oynuyorum hatta 1.5 TB kullanıyorum kopma yaşamadım ama sinyal sorunu yaşadım gün içinde 3 saaate çözdüler Valorant 19 ms Zula 12 ms falan o civarda daha az aldığımda oluyor ping kim demiş. Modemim Infinity 401.

Bu ISS seçimi çok sıkıntı forumlarda okuyorum bu karantina sürecinde Kablonet'i çok kötüleyen var TurkNet desen bir kesim çok övüyor bir kesim nefret ediyor herhalde Kablonet'e geçeceğim ama TurkNet'i de denemek istiyorum taahhüdü yok sonuçta sevmezsem iptal ederim herhalde.

Bu ISS seçimi çok sıkıntı forumlarda okuyorum bu karantina sürecinde Kablonet'i çok kötüleyen var TurkNet desen bir kesim çok övüyor bir kesim nefret ediyor herhalde Kablonet'e geçeceğim ama TurkNet'i de denemek istiyorum taahhüdü yok sonuçta sevmezsem iptal ederim herhalde.

Kablonet'te bilgisiz kişiler maalesef yazıyorlar isterseniz açın bir konu Kablonet iyi midir diye cevap alırsınız kesinlikle kötü değil ama he şuı var eviniz büyüktür ve modem genellikle ortada değilse router gerebilir veya accses point.

TurkNet Mi? Siz delirdiniz herhalde berbat bir firma kendi altyapısı yoksa. Açın konuları görürsünüz. @Patrixcs siz bir şey der misiniz?

Kendi altyapısı yok ve ben gayet uygun bir fiyatla aylardır hiç sıkıntı yaşamadan kullanıyorum? Ha, Fiber meselesini bilemem. Bir şey diyemem.​

Siz yaşamıyorsunuz diye kimse yaşamıyor değil. Ayrıca TurkNet'in altyapısı yok fiber hariç ve az bir yerde kendi altyapısı var ve TT altyapısı kullanıyor sorun oldumu uğraştırıyor bu firmanın müşteri hizmetleri yok.

Çok düşük ping istiyorsan altyapı olarak FTTH tercih et. Kablonet'in kullandığı DOCSIS FTTH'a göre biraz yüksek ping veriyor. Bir de akşamları hızın 100 mbpden 25'e düşüyor. Hız düşmesi istemiyorsan FTTH tercih et. Ama TT kullanma. TT altyapısından hizmet veren firmalara bak. Kablonet'inde hizmeti iyidir.

Merhaba ben de yaklaşık 10 aydır Kablonet kullanıyorum. Bu 10 ay boyunca sadece 3 kere kopma yaşadım. İlki kurulum yaptıktan 2 gün sonraydı. Eve gelip düzelttiler. Diğer 2 kopma ise birer ay arayla 2. ve 3. aylarda yaşandı. Müşteri hizmetlerimi aradığımda bölgesel bir problem olduğunu söylediler ve ikiside 2-3 saat içinde çözüldü. Daha da herhangi bir kesinti falan yaşamadım. Ping konusunda da şöyle söyleyeyim Valorant'ta TR serverinde lobide 10, oyun içinde 15-20 ping alıyorum. 20 ping alırken başka bir bilgisayar ve 2-3 telefon aktif olarak interneti kullanıyor. Bağlı olarak değil gerçekten birisi video izliyor diğer ikisi sosyal medyada falan geziyorken. Kısacası ben memnunum.

Geri
Yukarı