Türk Telekom Gerçek Kotalı İnternet Paketlerine Geçiyor

Ben 2018 aralıkta iki yıllık taahhütlü 24 Mbps hız, 35 GB AKN'li evde internet kampanyasından faydalandım Türk Telekom'dan. Ayda 51 liraya. Türk Telekom kötü değil. Şimdi ben aynı fiyata iki yıl boyunca 24 Mbps hızında AKN'siz interneti 51 liraya kullanacağım.

Bir arkadaşım Türknet'e geçti aralık 2018'de. Sözde ona ayda 65 liraya 35 Mbps hızında AKN'siz evde internet sunacaklarını söylediler. Hatta arkadaşım bu nedenle gitti VDSL modem aldı. Ama Türknet 35 Mbps yerine ona 16 Mbps ADSL internet verdi. Benim Türk Telekom internetim 20 ms pingli iken onun interneti 100 ms pingli… Kalite tabii ki altyapı ile ilgilidir. Ama her iki firma da sundukları hizmette ekonomik ve başarılı olmayı Türkiye şartlarında başarıyorlar diye düşünüyorum.

Böyle flaş bir başlık atıp kurumları kötülemeye, olay çıkarma gerek yok. Rivalı Geralt arkadaşın da dediği gibi ben çakallık yaptım karlı çıktım. Sen dikkat etmedin zararlı çıktın. Kampanyalara bakıp biraz araştırma yapsaydınız çok yüksek ihtimal sizde düzgün bir hizmet alırdınız karlı çıkardınız.

Türkiye, BTK'nın aldığı kararla AKN'yi kaldırdı. Bunun elbette ki bir bedeli olacaktır. Bedel kurumların sırtına binmeyeceğine göre dikkatsiz tüketicilere binecektir. Ülkenin ekonomisine binen yük saraya uğramadığı gibi...

Yani halkımızın hak ettiği düzeyde...
Bu konu tamamen bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Ortalığı karıştırmak veya herhangi bir internet servis sağlayıcıyı kötülemek gibi bir niyetim asla olamaz. Ayrıca yaklaşık 11 yıldır hem Türk Telekom'un evde internetini hem de mobil hattını kullanıyorum. Kıyaslama yapmayı sevmediğimi belirttiğim halde kıyaslama yapma zorunluluğu hissettim. Çünkü iki ISS arasında ciddi fiyat farkı var. Evet kabul ediyorum ben dikkatsiz tüketiciyim. 1 ocak öncesi AKN'siz pakete taahhüt vererek hata yaptım. Ama benim gibi dikkatsiz davranan binlerce insan var.
Sonuçta bir adaletsizlik olduğu kesin, bu açık ve net.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı