Türk Telekom GPON altyapı destekli modem önerisi

Makaleler
8
Daha fazla  
Arkadaşlar Türk Telekom'un verdiği modemlerden sıkıldım ciddi derecede kafayı bozdum. Kendim FTTH/GPON altyapıya sahibim. Hangi modemleri kullanabilirim?
Türk Telekom'un verdiği GPON modemlerin hiçbiri bir işe yaramaz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

modem mi ? Gpon mu ?
başka modem kullanamazsın diyorlar hep kullanan varsa bilmiyorum...
Gpon altyapıya sahibim yeni bir modem arıyorum hocam. Bazı insanlar kullanmayı başarmışlar. İşte bende nasıl kullanıyorlar bende kullanabilir miyim diye sorgulamak istedim sayın hocam

@mmk yanlış bir bilgi verme router kullanabiliyor. Fiber sonlandırıcıyı bilmiyorum fakat TT'nin verdiği routerı değiştirebiliyorsun. Türk Telekom kullanıcı adı ve şifresini zaten veriyor. Verdiği için rahat rahat değiştirebilir. Ama MH sormakta daha mantıklı olur. Ve aşağıda kullanan bir kişinin videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@erengore router alman gerekli router ile modem farklı şeylerdir. GPON altyapılarda routerlar kullanılıyor. Modem ise bakır altyapılardan kullanılır. Benim attığım modemi alabiliyorsan al bayağı güzel.

zte modeli mi sendeki ?
@mmk yanlış bir bilgi verme router kullanabiliyor. Fiber sonlandırıcıyı bilmiyorum fakat TT'nin verdiği routerı değiştirebiliyorsun. Türk Telekom kullanıcı adı ve şifresini zaten veriyor. Verdiği için rahat rahat değiştirebilir. Ama MH sormakta daha mantıklı olur. Ve aşağıda kullanan bir kişinin videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@erengore router alman gerekli router ile modem farklı şeylerdir. GPON altyapılarda routerlar kullanılıyor. Modem ise bakır altyapılardan kullanılır. Benim attığım modemi alabiliyorsan al bayağı güzel.
Daha dün teknik ekib geldi eve router değiştirmeye o söyledi başka modem alsan dahi çalışmaz dedi...

zte modeli mi sendeki ?
Evet ve rezalet. Stabil hiç değil.
Hocam çok sağolun hemen bakıyorum.

@mmk Superonline değiştiremiyorsun kullanıcı adı ve şifresini vermıyorlar. TT'de değiştirebiliyorsun sanırsam. Gördüğüm videoda fiber sonlandırıcıdan routera Ethernet kablosunu WAN portuna takıp kullanıyor.
@erengore almadan önce Türk Telekom kullanıcı adı ve şifreni al garanti olsun. Verirlerse direkt değiştir.

@mmk Superonline değiştiremiyorsun kullanıcı adı ve şifresini vermıyorlar. TT'de değiştirebiliyorsun sanırsam. Gördüğüm videoda fiber sonlandırıcıdan routera Ethernet kablosunu WAN portuna takıp kullanıyor.
@erengore almadan önce Türk Telekom kullanıcı adı ve şifreni al garanti olsun. Verirlerse direkt değiştir.
Çok sağolun hocam yemin ediyorum kurtuluyorum şu modemden sonunda. Allahıma şükürler olsun. Bir tek babamı ikna etmek kalıyor.

@erengore bu router biraz pahalı bunu belirtiyim. İlk önce Türk Telekom ara kullanıcı adı ve şifreni iste. Garantiye al yapcağın şeyi. Şey demeyi unutmuşum fiber destekli router alman gerekli sanırsam. @Ulunay.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı