Türk Telekom habersiz sözleşme uzatmış

Samed Babadağ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internet tahahütüm bu yılın aralık ayının 24. gününde bitiyordu. Bugün fark ettim ki 2020 yılının Haziran ayına uzatılmış benden habersiz. Ne yapmalıyım? Çok çaresiz kaldım şu an. Üstelik Kablonet bağlatmıştım bu ay evime.

Dosya Ekleri

• FB_IMG_1575068624361.jpg
    FB_IMG_1575068624361.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 47
  • FB_IMG_1575068621026.jpg
    FB_IMG_1575068621026.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'u arayıp konu hakkında bilgi alın. Sizden habersiz işlem yapma yetkileri yok. Tabi ailenizden birinin adınaysa internet hattı ve onu arayıp uzattılarsa bu konuda ne yapılır bir fikrim yok.

Sizden izinsin yapacaklarını sanmıyorum bir yanlışlık olmuş olabilir müşteri hizmetleri aramanız lazım durumu açıklayıp ne dediklerine bir bak olumsuz yanıt verirlerse gerekli yerlere başvuru yaparsınız.

Yapacağın şey çok basit. Arayacaksın mahkemeye vereceğini söyleyeceksin. Nasılsa sizde ses kaydediliyor bende kaydettim mahkemede görüşürüz diyeceksin bak nasıl iptal ediyorlar. Zamanında bana yanlış bilgi vermişlerdi kotasız dediler ama aylık 150 GB kotalı pakete geçirdiler. Ben zaten kotasız kullanıyordum. Aradım aynı yazdıklarımı söyledim hemen fiyatta indirim ile kotasız versiyona geçirdiler paketimi.

Düzeltme: Sakın neden uzattınız diye sorma bunlara baskın basanındır yapacaksın tecrübe ile sabit. 9 senedir Türk Telekom kullanıyorum.

Yapacağın şey çok basit. Arayacaksın mahkemeye vereceğini söyleyeceksin. Nasılsa sizde ses kaydediliyor bende kaydettim mahkemede görüşürüz diyeceksin bak nasıl iptal ediyorlar. Zamanında bana yanlış bilgi vermişlerdi kotasız dediler ama aylık 150 GB kotalı pakete geçirdiler. Ben zaten kotasız kullanıyordum. Aradım aynı yazdıklarımı söyledim hemen fiyatta indirim ile kotasız versiyona geçirdiler paketimi.

Düzeltme: Sakın neden uzattınız diye sorma bunlara baskın basanındır yapacaksın tecrübe ile sabit. 9 senedir Türk Telekom kullanıyorum.
Kablonet bağlattım lanet olası bu firmadan kurtulsam yeterli olur benim için.

Yapacağın şey çok basit. Arayacaksın mahkemeye vereceğini söyleyeceksin. Nasılsa sizde ses kaydediliyor bende kaydettim mahkemede görüşürüz diyeceksin bak nasıl iptal ediyorlar. Zamanında bana yanlış bilgi vermişlerdi kotasız dediler ama aylık 150 GB kotalı pakete geçirdiler. Ben zaten kotasız kullanıyordum. Aradım aynı yazdıklarımı söyledim hemen fiyatta indirim ile kotasız versiyona geçirdiler paketi mi?

Valla hocam öğrenci evindeyiz arkadaşın üzerine internet oda memleketine gitti. Bu sabah kalktım yarım saat internete girdim sonra bir anda kesildi 3-4 saat geçti gelmedi. Müşteri hizmetlerini aradım. Arkadaşın adını verdim ve kendisinin olmadığını modem başında sadece ben olduğumdan sizi ben aradım dedim. Bana dedilerki internetiniz 200 GB kotalı ve kotanızı doldurmuşsunuz. Ayın 1INde sıfırlanacak. Böyle bir şey yapmadığımızı söyledim meğersem bunlar bizi Nisan ayında hızınızı arttıralım diye aramışlardı 5-10 TL farkla yükselteceğiz demişlerdi meğersem o zaman yapmışlar. Dediğiniz gibi sanırım biraz baskı ile bu işi çözcez.

Bizim arkadaşın başına gelmişti. Türk telekom hattının mobıl uygulamasında tarifesine 100 yıl taahhüt gözüküyordu. Müşteri Hizmetleri ile sorununu çözmüştü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı