Türk Telekom hız artışı olmuyor

kaanckr

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün öğlen saatlerinde Türk Telekom arayarak hız artırma teklifinde bulundu. Güncel paketimizin hızı 16 Mbps ve senelerdir kullanıyoruz, dolayısıyla modem de eski. Evde bir de Tivibu paketi var televizyon için ve modeme taktığımız lan kablosunda sürekli kopma yaşanıyor modem eski olduğu için öyle olduğunu düşünüyorum. Neredeyse 1 sene önce de apartmanımıza Türk Telekom fiber kutusu takıldı. Takan kişilere sorduğumda fiber olduğunu söylemişlerdi fakat Türk Telekom'a ne zaman sorsam bana altyapıda fiber desteklenmediğini söylüyorlar. Bugün gelen telefonda ise 30 TL farkla 16 Mbps'den 50 Mbps'e çıkaracaklarını söylediler ve kabul ettim. Uzun zamandır fiber almayı düşünüyordum (gerek hız düşüklüğü gerek modem değişikliği için) fakat bana fiber altyapısının olmadığını söyleyip duruyorlar. Kafamın takıldığı nokta ise hala internet hızımın 16-20 Mbps dolaylarında olması, bu hız artışı birkaç gün içinde mi gerçekleşir yoksa modem eski olduğundan 50 Mbps mi desteklemiyor aydınlatırsanız sevinirim.
Not: Netspeed ile altyapımdaki maksimum hız 100 Mbps olarak gözüküyor yani modemi fiber yaptığımda fiber pakete geçebilmem gerekiyor fakat dediğim gibi, sistemlerinde fiber altyapının olduğunun gözükmediğini söylüyorlar.

Bir kaç gün içinde düzelmez ise önce servisi arayın onlar sistemsel olmadığını söylerse modemden kaynaklıdır.

Modem çok eski olduğu için kopmalar ihtimal. Fiber var demişsiniz, kısa bir altyapı sorgu ile anlayabilirsiniz olup olmadığını. Büyük ihtimalle port yoktur eğer kalabalık bir binada vs. oturuyorsanız.

Bir kaç gün içinde düzelmez ise önce servisi arayın onlar sistemsel olmadığını söylerse modemden kaynaklıdır.
Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım ve sistemlerinde 49 mbps olarak gözüktüğünü söylediler. Kablosuz bağlantı olduğundan ve bağlanan cihaz sayısı fazla olduğundan hızın düşebileceğini söylediler fakat cevap bana saçma geldi, 16 mbps'ken de bağlanan cihaz sayısı aynıydı, yine kablosuz kullanıyordum ve hızım 15 mbps civarındaydı.

Geri
Yukarı