Türk Telekom hız düşüklüğü

C0ntraVolta

Decapat
Türk Telekom'un 24 Mbps download vadettiği internet paketini kullanıyorum. Bugün öğle saatleri haricinde internetimde hiç sıkıntı olmamıştı, sadece arada internet bağlantısı kopuyordu 5 dakikalığına o da en fazla ayda 1 başıma geliyordu. Ancak hız testinde normalde 22-23 Mbps dolaylarında download alırken bugün 1-2 Mbps download alıyorum. Faturamı her ay düzenli ödüyorum. Bazen 10 Mbps'lere çıkıyor ancak genel olarak 1-2 Mbps. Ping'im normalde 5 Ms'di ancak bugün 26 ms veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerini paylaşabilir misiniz? Bir de Ethernet ile bağlanıp hız testini tekrar eder misin?

Hat değerlerini paylaşabilir misiniz? Bir de Ethernet ile bağlanıp hız testini tekrar eder misin?
Kusura bakmayın bu işlerden pek anlamam da hat değerlerimi nasıl öğrenebilirim. Bilgisayara internet ethernet ile geliyor , telefondan denediğimde de aynı hız düşüklüğü mevcut.
Aynı sorun bende var, oyunda 16.000 ping gördüğüm oldu. Şaka yapmıyorum direk SS aldım. SonOyuncu'da. Galiba Herkes'de var bu sorun.
Benim ilk defa başıma böylesi geliyor valorantta 20 ms üstüne çıkmayan internet bugün 50 ms veriyor.

Modem ara yüzünüze girip xDSL istatistikleri tarzlı sayfanın ekran görüntüsünü atmanız gerekiyor, modeminizin marka-modeline göre değişebilir bu isim.
Hocam bahsettiğiniz şey bunlar mı bilmiyorum ama bir şeylerin ss'ini bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• TD-W9970 - Google Chrome 21.10.2020 16_11_08.png
    TD-W9970 - Google Chrome 21.10.2020 16_11_08.png
    52,3 KB · Görüntüleme: 34
  • TD-W9970 - Google Chrome 21.10.2020 16_11_23.png
    TD-W9970 - Google Chrome 21.10.2020 16_11_23.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 39
Değerleriniz normal gözüküyor, kablo ile başka cihaz bağlı değilken hız testi yaptığınız da da düşük hız alıyorsanız İSS'nizi arayıp durumu sorun derim veya başka modem bulabilirseniz onla deneme yapın, modemden kaynaklanan bir sorun da olabilir.

Değerleriniz normal gözüküyor, kablo ile başka cihaz bağlı değilken hız testi yaptığınız da da düşük hız alıyorsanız İSS'nizi arayıp durumu sorun derim veya başka modem bulabilirseniz onla deneme yapın, modemden kaynaklanan bir sorun da olabilir.
Şuanda düzeldi gibi hızım ancak tekrar bozulur diye korkuyorum. 23 download veriyor şuan upload da düzgün.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı