Çözüldü Türk Telekom hız sonucu normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda paket değişikliği yaptık. Şu an tarifemiz 100 Mbps'ye kadar limitsiz internet verdiğini söylüyor. Belirli aralıklarla birkaç hız testi yaptım ancak hızım hiçbir zaman 69 mbps'yi geçmiyor. Bu normal mi? Eğer değilse müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildireceğim. Laptobum modeme ethernet kablosuyla bağlı durumda. Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2023-05-29 220608.jpg

Size zaten 75Mbps tanımlanmış. O yüzden maksimum 70 civarı geliyor. Kullandığınız ISS ile görüşün. Onlar düzeltirler.
Anladım hocam, benim bilgilerim kısmında sitede 100'e kadar diyordu ben 100 tanımladılar sanmıştım. Teşekkürler aydınlattığınız için. Ben kendileriyle bir görüşeyim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-29 223045.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-05-29 223045.jpg
    8,9 KB · Görüntüleme: 23
Rica ederim iyi sosyaller.
Hocam müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bana 75 mbps hızın tanımlanmadığını, modemime gelen sinyalin 75 mbps olduğunu belirttiler. Temsilci sanırım uzaktan modemime aç kapa yaptı. Sorunum çözülmedi, halen daha en fazla 70 mbps hız alıyorum. Dilerseniz hat sahibi yanınızdayken arayın eski hız pakedinize döndürelim dediler. İnternetten yaptığım testlerde hattımın 100 mbps desteklediğini söylüyordu site.

Hocam müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bana 75 Mbps hızın tanımlanmadığını, modemime gelen sinyalin 75 Mbps olduğunu belirttiler. Temsilci sanırım uzaktan modemime aç kapa yaptı. Sorunum çözülmedi, halen daha en fazla 70 Mbps hız alıyorum. Dilerseniz hat sahibi yanınızdayken arayın eski hız pakedinize döndürelim dediler. İnternetten yaptığım testlerde hattımın 100 Mbps desteklediğini söylüyordu site.

Hayır hocam size bildiğiniz 75 Mbps internet tanımlanmış orada yazıyor değerler büyük ihtimalle bilmeyen bir müşteri hizmetleri denk geldi. Ben hayatımda böyle saçma şey duymadım. Mesela sizde 75 yazan yerde bende 35Mbps'lik paket kullandığım için 35 yazıyor ve 35 civarı da geliyor. Orada size verilen hız yazar. Sizi yanlış bilgilendrimişler.

Hayır hocam size bildiğiniz 75 Mbps internet tanımlanmış orada yazıyor değerler büyük ihtimalle bilmeyen bir müşteri hizmetleri denk geldi. Ben hayatımda böyle saçma şey duymadım. Mesela sizde 75 yazan yerde bende 35Mbps'lik paket kullandığım için 35 yazıyor ve 35 civarı da geliyor. Orada size verilen hız yazar. Sizi yanlış bilgilendrimişler.
Anladım hocam bir tekrar arayayım ben öyleyse. Umarım aynı temsilci gelmez.

Hocam müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bana 75 mbps hızın tanımlanmadığını, modemime gelen sinyalin 75 mbps olduğunu belirttiler. Temsilci sanırım uzaktan modemime aç kapa yaptı. Sorunum çözülmedi, halen daha en fazla 70 mbps hız alıyorum. Dilerseniz hat sahibi yanınızdayken arayın eski hız pakedinize döndürelim dediler. İnternetten yaptığım testlerde hattımın 100 mbps desteklediğini söylüyordu site.
Doğru bilgi vermiş aslında siz şuan VDSL kullanıyorsunuz ve hat değerlerinize göre sağlıklı olarak en fazla 78Mbps verilebilir.

Goknet sorgulamanizda bir yanlışlık yok ise binanızda fiber var tavsiyem hem kayıpsız hız için hem daha stabil bir internet için TT'den fiber dönüşüm talep etmeniz.

Doğru bilgi vermiş aslında siz şu an VDSL kullanıyorsunuz ve hat değerlerinize göre sağlıklı olarak en fazla 78Mbps verilebilir.

Evet sağlıklı olarak o civarlarda alınır ama arkadaşa 100 diye 75'lik paket satmaları yanlış. He şöyle deseler ki sizin hattınız 75-78 Mbps'ye kadar sağlıklı bir internet verebilir diye eyvallah ama hiçbir şey belirtmeden 75'e sabitlemeleri yanlış bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı