Türk Telekom hız ve ping problemi

kutiwow

Hectopat
Arkadaşlar AKK kalktığından bu yana internet hızımda düşüşler var. 50 Mbps Hipernet kullanıyorum, günde en aşağı 10-15 kez hız düşüşü yaşıyorum. Zaten ping sorunum vardı senelerdir. Önce 16 Mbps kullanıyordum ping sabit 30'du, simdi 50 Mbps'de 45 sabit. CS:GO ve LoL oynuyorum 16 Mbps'de sabit 100'dü ping. 50 Mbps'de 100 ile 120 arası alıyordum, AKK kalktığından bu yana 140 ping alıyorum. Superonline müşteri hizmetlerini aradım konuştum anlattım derdimi Superonline'a geçsem pingde azalma olur mu diye olur dediler. Ne kadar güvenilir sözlerine bilmiyorum. Taahhüt bozdurma düşünüyorum. Turk Telekom'dan Superonline'a geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim? Superonline 24 Mbps VDSL veriyor olduğum bölgeye. Bölgemde VDSL var fiber yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorun bende de var 24 mbps AKK'li internet kullanırken artık limitsiz oldu.İnternet hızım hic sabit değil bazenleri hiç abartmıyorum 5 mbps alırken bazenleri 30 mbps ye kadar çıkıyor pingler genel olarak pek oynamıyor zaten ethernet ile bağlamadığım için de ping biraz yüksek çıkıyor ama sizin 50 mbps kullanıp nasıl CS:GO'da 140 ping aldığınızı anlamadım.Ben kablosuz bir şekilde 50 pinglerde oynuyorum.Arkadaşın da dediği gibi bir de kablosuz bağlantıyı deneyin

Bu sorun bende de var 24 mbps AKK'li internet kullanırken artık limitsiz oldu.İnternet hızım hic sabit değil bazenleri hiç abartmıyorum 5 mbps alırken bazenleri 30 mbps ye kadar çıkıyor pingler genel olarak pek oynamıyor zaten ethernet ile bağlamadığım için de ping biraz yüksek çıkıyor ama sizin 50 mbps kullanıp nasıl CS:GO'da 140 ping aldığınızı anlamadım.Ben kablosuz bir şekilde 50 pinglerde oynuyorum.Arkadaşın da dediği gibi bir de kablosuz bağlantıyı deneyin
Bende anlamış değilim okadar ping nasıl oluyor. Kablolu ve kablosuz denedim sonuç yine aynı

Gerçekten çok ilginç bir durum. Atmış olduğunuz resimde hat değerleri çok iyi gözüküyor. Bağlantı kalitesi yüksek. 2 seçenek kalıyor geriye.

1. Binadan gelen telefon kablosunu değiştirip kontrol edin.

2. Farklı bir modem ile deneyin.

Ben superbox kullanıyorum. 4.5G üzerinden iletişime geçtiği için ping değerleri 20-25 arası değişiyor. Online oyunlarda gayet güzel değerler alıyorum.

Gerçekten çok ilginç bir durum. Atmış olduğunuz resimde hat değerleri çok iyi gözüküyor. Bağlantı kalitesi yüksek. 2 seçenek kalıyor geriye.

1. Binadan gelen telefon kablosunu değiştirip kontrol edin.

2. Farklı bir modem ile deneyin.
Telefon kablosunu değiştirmeyi düşündüm hatta Ankastre den direk modeme kablo çekecek oldum sonra dedim Ankastre ye modemi bağlayıp bi ölçüm yapayım bakayım ping de azalma olacak mı diye sonra ölçüm yaptım fakat hic düşüş olmadı sabit yine aynı ping gözüküyor bende değiştirmedim kabloyu boşuna masrafa girmeyeyim diye. Ben de düşünüyorum ya modemden kaynaklı Ya da bilgisayardan

Anladım. Sonuç olarak yine Ankastreden gelen kabloyu direkt modeme takip denediniz sonic değişmedi. Yanı Ankastreden gelen telefon kablosunda sorun olabilir diye düşünüyorum. Daire ile çok uzun mesafe yoksa değiştirip denemenizi öneririm. Bu kesin düzelir diyemem ihtimaller arasında olan birşey.

Anladım. Sonuç olarak yine Ankastreden gelen kabloyu direkt modeme takip denediniz sonic değişmedi. Yanı Ankastreden gelen telefon kablosunda sorun olabilir diye düşünüyorum. Daire ile çok uzun mesafe yoksa değiştirip denemenizi öneririm. Bu kesin düzelir diyemem ihtimaller arasında olan birşey.
Iyi de bu nasıl olacak 2.katta oturuyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı