Türk Telekom indirme hızı çok yavaş

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar başlıkta da yazdığım üzere PC kullanıcısıyım, Steam'den oyun indireceğim normalde 2.5MB olan indirme hızım şu an 500KB dolaşıyor. Hayır internetten Speedtest'de yaptım bariz internet hızım yavaş hani bir tek bende mi böyle yoksa başka yaşayan da var mı? Ve şu anda ne yapmam gerekiyor arayıp saydırayım mı? Nedir yani. Çok yavaş.

Arkadaşlar başlıkta da yazdığım üzere PC kullanıcısıyım, Steam'den oyun indireceğim normalde 2.5MB olan indirme hızım şu an 500KB dolaşıyor. Hayır internetten Speedtest'de yaptım bariz internet hızım yavaş hani bir tek bende mi böyle yoksa başka yaşayan da var mı? Ve şu anda ne yapmam gerekiyor arayıp saydırayım mı? Nedir yani. Çok yavaş.

Hat değerlerini atar mısın? Modem arayüzünde bulunuyor. Wi-Fi kullanıyorsan kablolu bağlan.

Test değerlerinizi paylaşır mısınız?
Kullandığınız paket kaç mbps'ye kadar?

Kullandığım paket ortalama 100 civarı veriyoruz babam veriyor tabii net bilmiyorum ama o civar. 22-25MBPS civarı galiba 3-5GÜN önce yapmıştım. Diğer değerler içinse şimdi ve önce için karşılaştırıyorum; öncesinde download hızım 2.6 civarı upload hızım 22-24 civarı pingimse 23-24.şimdi download 1.4 upload 6.2 ping 114
Hat değerlerini atar mısın? Modem arayüzünde bulunuyor. Wi-Fi kullanıyorsan kablolu bağlan.

Hocam hat değeri falan nedir bilmiyorum da Ethernet'le bağlı zaten.
Modemi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz mesela, çok basit.
yaptım tabi hocam o kadar da değil yani😀

Modem arayüz girdiğinde hat değerleri çıkar ondan bahsediyorum. Ve ya xDSL istatistikleri diye çıkar. Oraya gelen hız tam ise problem başka yerdedir. Altyapın fiber mi?

Test değerlerinizi paylaşır mısınız?
Kullandığınız paket kaç mbps'ye kadar?
az önce yazdıklarım speettest sitesindendi,bunlar ise bizzat türktelekomun;
Modem arayüz girdiğinde hat değerleri çıkar ondan bahsediyorum. Ve ya xDSL istatistikleri diye çıkar. Oraya gelen hız tam ise problem başka yerdedir. Altyapın fiber mi?

Bilmiyorum ki nereden öğreniyorum?

Dosya Ekleri

• resim_2020-09-26_185333.png
    resim_2020-09-26_185333.png
    68,1 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Modem (örn : 192,168,1,1) arayüzüne girince baglantı hakkında detaylı bilgiler veren sayfa olur her modemde farklı oldugu için kendin 1 dk içerisinde tüm menüleri gezerek bulabilrsin orneklere internetten bakabilrsin.

Geri
Yukarı