Türk Telekom internet borcu olmadığı halde çok yavaş

İnternet hız düşüklüğü durumun da 17 Şubat 2012 Sayılı : 28207 Resmi gazetede yayınlanmış zaten vaad edilen hızın minimum %75 vermek zorundadır diye. 52. Sayfa Bkz:HİZMET KALİTESİ TEBLİĞİ

Arkadaşlar ondan bahsetmemiş. Türk Telekom internet borcu olmadığı halde çok yavaş bu mesajı bir okuyun bakalım arkadaşın attığı link nedir?

Aha da budur : Yeni internet düzenlemesi maddeleri neler? Cezasız internet iptali yapılacak mı, kimler yapacak? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Görüldüğü üzere 18 Ocak 2022 tarihli bir haber. Yani o gün yapılan düzenlemeden bahsedilmiş. Forumdaki arkadaş da buna dayanarak bir mesaj yazmış.
Mevzu sizin bahsettiğiniz şey değil yani. Keşke tüm mesajları dikkatlice okusak da ondan sonra yazsak

Ayrıca haberde de "yürürlüğe girdi" diyor peh Oysaki o gün yürürlüğe girmemişti. Bazı maddeler 1 martta yürürlüğe girdi bazıları hâlâ girmedi. Hız düşüklüğü ile ilgili olan madde ise bu yılın son günü yürürlüğe girecek.
Bütün bunları linkini verdiğim konuda da anlattım da onu da okumamışsınızdır ki siz.

Son düzenleme:
Estağfurullah hocam okudum tabii ki açtığınız 24 Aylık abone konunuzu da okudum tamamını orda tamamiyle hak veriyorum size konuyu açan arkadaşın şikayetini okumadım tam anlamıyla yazınız sadece dikkatimi çekmişti kusura bakmayın gördüğüm de anladım, dolayısıyla doğrudur dediğiniz bu hız muhabbetinde benim de başım muzdarip bugün TT müdürlüğün de 100 Mbps paketten 67 Mbps aldığımı söylediğim de 24 Mbps den 100 geçmişsiniz geri 50 ye düşürürüz iptal söz konusu bile olamaz dediler malesef 24 aylık aboneliğimin 1 yılındayım iptal için avukata malesef para veremem mecburen yasayı bekliyeceğiz. Tekrardan affınıza sığınıyorum saygılar.

Rica ederim, affa sığınmaya gerek yok. Ben bu forumda genel anlamda bir okumama sendromu görüyorum da o yüzden öyle yazdım. Hatta zamanında bununla ilgili sitemimi dile getirdiğim bir konu da açmıştım : Forumdaki okumama sendromu
Sert çıktıysam özür dilerim.

Evvela altyapı durumunuzu netleştirmek lazım. Altyapınız ne kadar destekliyor ki 100'lük paketten 64 alıyorsunuz? Eğer altyapınız 100 desteklemesine rağmen durum böyleyse 36 Mbps büyük bir kayıp. İç tesisat sorunu olabilir veya firma kaynaklı başka bir sorun da olabilir.

Estağfurullah hocam, altyapı durumum santrale 83 metre uzaklıkta bina içi tesisat yenilenmiş durum da, Türk Telekom verdiği modemi kullanıyorum TP-Link VC220-G2U hat değerlerim ekteki gibi zaten geçmişte kopmalar olduğu için hızımı 79 Mbps sabitlendirilmiş durum da, konu hakkında TT müdürlüğüne gittim teknik bölüm ile görüştüm arıza kaydı açtırdım fakat müşteri hizmetleri 24 Mbps bir paketten 100'e çıktığınız için söz konusu abonelik feshi mümkün olmadığını belirtti, ve 50 Mbps pakete 31 lira fark ile geri düşebileceğimi söylediler bir bedel ödemeden. İşte bende bu yasayı bekliyorum azıcık paramız olsaydı 1 yıl doldugunda iptal ederdim avukata verirdim o uğraşsın.

Dosya Ekleri

• hat.png
    32,8 KB · Görüntüleme: 23
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…