Türk Telekom internet hızı düşük ve kopmalar oluyor

ouzzz

Hectopat
Makaleler
1
Yer
C:\Windows\System32
Daha fazla  
Selam hocalarım, iyi Sosyaller. Türk Telekom kullanıyorum ve yeni taşındığım evde son 1 haftadır sürekli internetimde yavaşlamalar ve kopmalar oluyor. Normalde modeme reset attığımda düzeliyordu fakat son 1 haftadır modeme reset attıktan sonra modemdeki DSL ışığı kısacık yanıp sönüyor ve Internet ışığının yanması yarım saati buluyor üstelik bağlandığında da yine aynı hızları veriyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlarla alakalı bir durum olmadığını, binanın internet ankastresinde sorun olduğunu ve bir elektrikçi çağırıp kendi imkanlarımızla halletmemiz gerektiğini söylediler. Ben de hattımın binadan değil dışarıdan çekilmesini talep ettim fakat binada ankastre varsa böyle bir şey yapmayacaklarını söylediler. Binadaki birkaç kişiye sorduğumda onlar internetinde sorun olmadığını söyledi. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor?

1689079971607.png

Ve bu olay başlarda yoktu sonradan olmaya başladı

Son düzenleme:
Alt taraftaki istatistikleri de atar mısın? Bir de modem-ankastre arası kablonuzda ek var mı?
Bildiğim kadarıyla ek yok fakat bizden önce oturan kişi interneti çanaktan çektiği için daire girişindeki ankastreden ev tesisatına bağlanan kabloyu kestirip çanaktan gelen kabloyu bağlamıştı. Tekrardan onu kesip ankastreden gelen kabloyu bağladık düzgün şekilde.

1689081848584.png

Yeni konular

Geri
Yukarı