Türk Telekom internet hızı sıkıntısı

Baby patrick

Femtopat
Daha fazla  
21.03.2021 tarihine kadar Türk Telekom'un 16 Mbps internetli paketini kullanıyordum doğrusu buna kullanmak denirse öncelikle 1 yıl boyunca değil 16 Mbps internet.
1-6 Mbps dowlanddan daha yukarısı göremedim desem yeridir ve bununla ilgili bir yıl boyunca kaç defa aramamıza rağmen düzelmemesi. Konuyu açmam gerekirse benimle alakalı bir sıkıntı olmadığını anlatayım çünkü altyapımızın 50 Mbps'ye kadar desteklediğini bizzat görüştüğümüz sunucuda çalışan arkadaş söyledi ve daha niceleri Türk Telekom'un kendi sitesinden yaptığım altyapı sorgulamada bunu söylüyor. Asıl konuya girecek olursak keşke sadece download upload düşük olsa bu gözler çok fazla ping ve jitter gördü örneğin 0,35 Mbps download bir o kadar upload ve 100 pingi fazlasıyla geçen ping miktarını gördüm ve bunu 1 yıl yaşadım ancak 21.03.2021 tarihinde Türk Telekom bize paketi yükseltip 24Mbps'li pakete geçince sıkıntı yaşamayacağımıza karşın sözlü teminat verince ben de kabul ettim. Fakat Türk Telekom dururmu yapıştırmış 1 Mbps'yi (bu gün için) mesela 8 saat internete giriyorsam 6 saat kötü 2 saat iyi ve bize bağlattıktan 3 saat sonra internetin düzeldiğini belirttiler, cidden de düzelmişti hızım. Birden 22 Mbps'lere çıkmıştı bu da internetin 3 saatte düzelebildiğini ve apartmanla ilgili bir sıkıntı olmadığını gösteriyor, cidden 3 gün boyunca internet düzgündü ve bir süre sonra yine 1Mbps'lere geri döndük ve biz 2020 Aralık öncesi gibi aradığımızda sıkıntının apartmanda olduğunu söylemişlerdi sonra hız düşüklüğünü fırsat bilerek tekrar arayınca apartmandaki sıkıntıyı o gün düzeltmiş olabileceklerini söylediler, ben de onlara madem 3 saatte düzeliyor niye tüm yıl beklediniz deyince cevap veremediler. Bize ülke olarak çok zor bir dönemden geçtiklerini olağan üstü bir durum oluştuğu gibi birkaç şey söyleyip arıza kaydı oluşturdular. Ben de yarım saat konuşunca vazgeçip kapattım.

Okuyan ve ilgi gösteren arkadaşlar öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. Benim sizden isteğim bu konu hakkında konuşup bilgi paylaşımı yapmak ve çözüm önerisi almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz bağlantı kullanıyorum modem konusunda bir sıkıntı yok çünkü ilk günlerde söz verdikleri interneti kullanabildim. Hatta siz sorduktan sonra tekrar kontrol ettim 0,94 download 0,54 upload aldım.

Kablosuz bağlantı kullanıyorum modem konusunda bir sıkıntı yok çünkü ilk günlerde söz verdikleri interneti kullanabildim. Hatta siz sorduktan sonra tekrar kontrol ettim 0,94 download 0,54 upload aldım.

Hocam bina altyapısı kaç yıllık? Porta olan mesafeniz ne kadar? Altyapıya bakmak için destek gelecek mi? Kabloluy bağlanmayı ya da modem arayüzünden başkasınız bağlanmadığına bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Port mesafemiz yaklaşık 100 150 metre apartman yeni sayılır 7 yıllık falan zaten altyapıyı bir elektrikçiye kontrol ettirmemizi söylediler elektrikçi tanıdığımıza kontrol ettirdik bakır kablolarda bir sıkıntı yok ama hepsini incelemedi. Zaten 16 Mbps'li pakete ilk geçtiğimizde de böyle oldu ilk 3 5 gün iyi sonrası çok kötü. Zaten apartman altyapısında sıkıntı olsaydı gün 24 Mbps'yi ilk günler alamazdım galiba. Desteğe daha öncesinde geldiler 1 hafta iyi oldu sonrasında yine aynı terane.

Dosya Ekleri

• Screenshot.jpg
    Screenshot.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı