Türk Telekom internet hızım düştü

Yer
İstanbul ,Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar. Normalde böyle bir sorun yoktu ama son 1 aydır olduğunu fark ettim.
İnternet olarak Türk Telekom kullanıyorum ve paketim 24 Mbps download 3 Mbps upload.
Normalde aldığım hızlar 1 ay öncesine kadar 20-24 arasıydı ama şimdi 17mbsp yi geçmiyor 1 hafta önce Türk Telekom'u aradım ve durumu bildirdim,
Geldiler ve kutuyu kontrol ettiler. Oksitlenme olmuş kutuda düzelttiklerini ve hızımın düzeleceğini söyledier. 1 haftadır düzelir bekliyorum ama hala aynı nedeni ne olabilir?
Hat değerleri, bu galiba:

Ekran Alıntısı.PNG

Speedtest sonuçları:

1608991985625.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük hız tanımlanmış. SNR değerin 26'larda rahat bir şekilde 24 alman gerekli. Twitter'dan dene ve durumu söyle. Modemi kapatıp yeniden aç belki eski hıza gelir.

Modemi kapatıp açtım hatta modemi değiştirdim yararı olmadı Twitter'dan dene derken ne kasteddiğinizi anlamadım ama.

@Furkan Çöpoğlu Twitter'dan Türk Telekom'a yaz. Yusuf kıraçı etiketle öyle dene. Hattına 18 Mbps tanımlanmış çok rahat bir şekilde 50 Mbps alman gerekli o hatta.

Çok teşekkürler cevabın için bir de öyle deneyeyim bari. Geç cevap yazdığım için kusura bakma bir ödev hazırlıyorum da yarım saatte bir bakabiliyorum.

@Furkan Çöpoğlu Twitter'dan Türk Telekom'a yaz. Yusuf kıraçı etiketle öyle dene. Hattına 18 Mbps tanımlanmış çok rahat bir şekilde 50 Mbps alman gerekli o hatta.
Şöyle bir şey yazdım umarım etkili olur.
1608999272491.png

Hattınızda sorun oluştuğu için hızınızı 18 Mbps'ye sabitlemişler. Müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı yükselttirmelisiniz.

Twitter'dan bir şey çıkmazsa onu da deneyeceğim teşekkürler.
Türk telekom destek den mesaj geldi umarım hallederler.
Türk Telekom'dan cevap geldikten 20dk sonra beni aradılar ve sorunumu çözdüler.
Cevap yazanlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı