Türk Telekom internet kutusu

Aktif olsun öyle başvurun. Zaten aktif olmadan başvuru alacaklarını zannetmem.
Çok teşekkür ederim hocam. Meraklarımı giderdiniz.
Hocam kaç kişi başvuru yaptınız ya da kaç imza topladınız? Süreç nasıl işliyor?

Hocam açıkçası hiç başvuru yapmadım. Zaten bütçe çıkıp proje onaylandığı için kendileri gelip yaptılar. Sanırsam kötü bir internetim olduğu için biraz daha öncelik verdiler. Zira üst sokağımda VDSL kullanan apartmanlara herhangi bir işlem yapılmadı sanırsam. Gördüğüm kadarıyla düşük hız kullanan binalara verdiler. Sizin için konuşacak olursak, sürekli olarak Türk Telekom ilçe müdürlüklerine dilekçe verin. Türk Telekom yönetim kurulu üyelerine, Ümit Önal ve Yusuf Kıraç bey’e mesaj atın. Mailler atın. Darlayın kısacası. -Silinmiştir- @turktelekom.com.tr bu mail adresinize yaşadığınız durumu ve isteklerinizi yazın. Sizi arayıp bir talep oluşturacaklardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
DSL ışığı SNR oranını düşürdüyseniz o yüzden gidip geliyor olabilir. Şu an SNR oranı kaç gözüküyor?

SNR değeri 8'de her zaman. Normalde hiç kopmuyordu. Ne olduysa sabah TT'den arıza kaydı ile ilgili bir şey geldi. Ekiplerimiz arıza ile ilgili devam etmektedir diye sonra hep kopmaya başladı.

Hocam bir de önceki mesajlarda, eğer ince fiber kablosu gelirse itiraz edeceğim demişsiniz de, bu projeler yapılırken belirli bir bütçe var, onun onayı ve malzeme belirlenmesi var. Eğer öyle bir şey olursa sizin itirazınızla değiştirebileceğinizi zannetmiyorum. Hatta elinizdekinden bile olabilirsiniz. Keza kalın kablo ile bir farkı yok.

Tek kıldan siteye verirlerse itiraz edeceğim.

Şimdi kontrol ettim, üst sokağın fiberi komple aktifleşmiş. Şu karantina bitene kadar inşallah bizim de aktifleşir de karantina ödülü olarak fiber bağlatırız.
Bu arada teşekkürler ulunay hocam 🙏🏻

@MoonDrag hocam tt'nin yeni fiber sistemi pek sağlıklı olmayabilir.

TT, yeni GPON projelerinden 1 kablo (fiber lifi) üzerinden bir sokağı komple beslemeye çalıyor. Haliyle sanallaştırılmış hız tanımlaması verinin istemeden bile olsa gecikmeye uğramasına neden oluyor.

Bunun doğru olanı 20 daireye kadar 1 lif üzerinden besleme yapılmasıdır. Koca sokakta artık 100 daire mi var, 70 mi bilinmez.

Eski sistemde turuncu kablo sadece 1 binaya veriliyordu.

Bırak peşimi mutant TT. İki fiber keyfi yaşıyoruz şurada...
ADC3D749-633E-4DAD-9970-185C965FF6E2.jpeg

Şu binaya bak. Böyle binaya tüm firmaların fiberini çekmesi lazım. Türksat GPON dahil :)

Geri
Yukarı