Türk Telekom İnternet Santralleri

endless060

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Türk Telekom tip5 genişbant erişim kabini VDSL hizmeti verebilir mi? (Bu sorum öncelikli)
Veremezse hangi hizmeti verebilir?
ADSL verdi diyelim 16 Mbps verebilir mi?
Daha da açarsak tip5 hangi görevi görüyor?

İyi sosyaller.

Bölgenizdeki Türk Telekom müdürlüğünden en doğru bilgiyi alabilirsiniz, altyapı uygun değilse bile kullanmak için uygun hale getirilmesini isteyebilirsiniz.

İnternet servis sağlayıcım superonline. Daha önce altyapı kötü olduğudan müdürlüğe dilekçe vermeye gittiğimde bana sen hizmeti Superonline' dan alıyorsun, hizmeti bizden alman gerekiyor dedi. Yani bu durumda uygun hale getirtmek çok zor olacaktır. Hele ki bu firma Türk Telekom ise zaten hayal.

Yaklaşık 1 2 ay içerisinde taşınmayı düşünüyorum. Taşınmak istediğim bölgede fiber yok tip 5 santrali var. Benim sorum tip 5 santral ne işe yarar, verdiği hizmet türü, verebildiği hız nedir? sorularım bu. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İnternet servis sağlayıcım superonline. Daha önce altyapı kötü olduğudan müdürlüğe dilekçe vermeye gittiğimde bana sen hizmeti Superonline' dan alıyorsun, hizmeti bizden alman gerekiyor dedi. Yani bu durumda uygun hale getirtmek çok zor olacaktır. Hele ki bu firma Türk Telekom ise zaten hayal.

Yaklaşık 1 2 ay içerisinde taşınmayı düşünüyorum. Taşınmak istediğim bölgede fiber yok tip 5 santrali var. Benim sorum tip 5 santral ne işe yarar, verdiği hizmet türü, verebildiği hız nedir? sorularım bu. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
O dolaba kadar fiber geliyor ve dönüşümü sağlanarak bakır kablo ile hizmet veriyor. Saha dolabına ne kadar yakınsan o kadar hız alabilirsin. Max. 100 mbps alabilirsin.

Yerinde olsam ilk başvuru yapacağım yer Türk telekom olmazdı. İlk önce diğer alt yapı sağlayıcılarla görüş. UyduNet, TürkNet, Turkcell gibi firmaları ara görüş alt yapı var mı sor. En son çare Türk Telekom olsun her zaman.

Yerinde olsam ilk başvuru yapacağım yer Türk telekom olmazdı. İlk önce diğer alt yapı sağlayıcılarla görüş. UyduNet, TürkNet, Turkcell gibi firmaları ara görüş alt yapı var mı sor. En son çare Türk Telekom olsun her zaman.
Şuan zaten superonline Adsl kullanıyorum. Daha önce ttnetden çok çektim. Yakında taşınacağım ve taşınmak istediğim bölgede tip 5 santral var. Bu santralle aramda yaklaşık 100 metre var. Acaba vdsl verir mi? Santrale fiber gelip gelmediğini bilmiyorum. Superonline' a sordum nakil yapmadan bilemeyiz diyor. Varsa bir bilginiz esirgemezseniz sevinirim.

Arkadaşlar taşınmak istediğim apartmanın hemen yanındaki komşu apartmanda bulunan arkadaşın ev telefonu ile vodafonun sitesinden hızına baktım. Sonuç resimde ki gibi doğruluk payı nedir? Yanılma payı var mıdır? İç tesisat 7 ilâ 8 yaşında.
Screenshot_2016-10-17-19-50-23.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı