Türk Telekom internet yavaşlığı

Telekom'a arıza bildiriminde bulunun. Telekom'da 16 Mbps ADSL'de 1080P 60 Hz ve 4K YouTube videoları rahatlıkla oynatıyor. Ayrıca ADSL'in pingleri VDSL'e göre daha düşük çıkıyor.

VDSL2'nin pingleri daha düşük yalnız :D. Ping değerlerinin en iyi olduğu altyapı fiberdir. Sonra VDSL2 ve ADSL'dir.

Sen aynı hızdaki ADSL ve VDSL hızlarını kullan ondan sonra bana hangisinin pingi daha düşükmüş ondan sonra yaz.

Aralarında fark var :D. Normal ADSL porttan alınan 16 Mbps ile VDSL2'den alınan 16 Mbps'lik pakette test ettim. VDSL2'de Türkiye sunucusuna 13 ms ile bağlanıyoruz. ADSL porttan ise 20'lere kadar buluyor. Nereye düşük ping sağlıyor merak ettim. ADSL içinde fiber bile yok. VDSL2'den en azından saha dolabına kadar fiber var :D. Yanlış bilgi verme 🤣.

Aralarında fark var :D. Normal ADSL porttan alınan 16 Mbps ile VDSL2'den alınan 16 Mbps'lik pakette test ettim. VDSL2'de Türkiye sunucusuna 13 ms ile bağlanıyoruz. ADSL porttan ise 20'lere kadar buluyor. Nereye düşük ping sağlıyor merak ettim. ADSL içinde fiber bile yok. VDSL2'den en azından saha dolabına kadar fiber var :D. Yanlış bilgi verme 🤣.

Bende testini yaptım. Kablonetetten 6 ms ping alıyorum. Ayrıca ADSL 16 Mbps hızda kullanman için sokağa kadar fiber gelmesi gerekir.

Geri
Yukarı