Türk Telekom mobil hat iyi midir?

Neno Emir

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Vodafone kullanıyorum normalde fakat taşındığım yerde maalesef sağlıklı çekmiyor pek. Garip bir şekilde Türk Telekom iyiymiş bulunduğum yerde. Peki genel kullanım olarak ( özellikle internet hızı ) Türk Telekom'u önerir misiniz? Turkcell ile kötü bir geçmişimiz var, onu hiç yazmayın bile :D

Dağda çeken, şehirde çekmeyen bir klasik operatör. Mecbur kalmadıkça kullanmanızı tavsiye etmem. Paketlerin fiyatı makul seviyede olsa da internet bazen bıçak kesilmiş gibi kopuyor, 2 dakika kendine gelemiyor.

Turkcell'e hiç bulaşmayın, zaten yaranız varmış. Türkiye'nin en pahalı mobil operatörü olsa da yine illallahı var. Ama parasına değmez.

Merhaba arkadaşlar. Vodafone kullanıyorum normalde fakat taşındığım yerde maalesef sağlıklı çekmiyor pek. Garip bir şekilde Türk Telekom iyiymiş bulunduğum yerde. Peki genel kullanım olarak ( özellikle internet hızı ) Türk Telekom'u önerir misiniz? Turkcell ile kötü bir geçmişimiz var, onu hiç yazmayın bile :D

Bana iyi geldi.

Bulunduğun yerde hangisi iyiyse ona geç.
Genel itibariyle Türk Telekom'un internet hızı biraz daha düşük fakat pingi az. Örnek verecek olursak bir videoyu Turkcell 2 saniye sonra açıyorken TT 1 saniye sonra açıyor. Aynı videoyu Turkcell 30 saniyede indiriyorsa TT 40 saniyede indiriyor.
Yıllarca Turkcell kullandım geçen sene TT geçtim geçen ay tekrar Turkcell'e geçtim fakat geçme sebebim internetten çok şebekeydi. İnternet hızı bakımından hiç bir fark yoktu diyebilirim. Hatta açılış hızı olarak TT daha iyiydi. Eğer detaylı 4k ya da 8K video izlemiyorsan TT internet bakımından daha iyi çünkü açılış hızı daha iyi. Turkcell daha çok indirme hızına TT ise açılış hızına önem veriyor (İstanbul için)
Şebeke kalitesi açısından Turkcell elbette daha iyi. TT'de bazen anlamadığım kelimeler olabiliyordu Turkcell'de bu yok.

Geri
Yukarı