Türk Telekom mu TurkNet mi?

MauroIcardi09

Hectopat
Makaleler
1
Başlıkta gördüğünüz gibi Türk Telekom ile TurkNet arasındaki farkları sordum. Türk Telekom'dan artık sıkıldım çünkü hiçbir türlü çekmiyor. Aranızda TurkNet kullanan varsa tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet komşum kullanıyor tavsiye etmiyorum. Alternatif olarak farklı ISS'lere bakmanızı tavsiye ederim.
Türknet altyapınız yoksa Türknet kullanmanız biraz saçma olur. Destek sistemi zaten berbat olduğu için bir de kendi altyapısı olunca hiç ilgilenmiyorlar.

Netspeed, Millenicom, Kablonet gibi şirketlere bakabilirsiniz. Türknet'te bulunan paketlerin aynıları Netspeed'de daha ucuz fiyata var. Üstelik destek sistemleri çok daha iyi. 73TL'ye 33 download 5 upload alıyorum normalde 3 upload vermeleri lazım ama arttırım yaptılar.
Şunu da söyleyeyim Türknet geçmesi ayrı bir dert iptal etmesi ayrı bir dert.

Türk Telekom alt yapın varsa çok iyi. Müşteri hizmetlerine ulaşmak istediğim zamanlar da hep ulaşabildim.

Türk Telekom kullanıyorum. 90 TL'ye 16 Mbps'ye kadar. Genelde 11-12 Mbps alıyorum hızı çöp. Yalan söylemiyeceğim müşteri hizmetlerinin çoğu bilgisiz olsa da adamına denk geldiğinizde hallediyor sorununuzu. Ama 2020 yılında 90 TL'ye sen 7-8 senelik müşterine 16 Mbps'ye kadar veriyorsan gözümde çöp bir firmasın.

Edit: Laptopuma kablolu bağlantı yaptığım halde 11 Mbps alıyorum. Arayınca sorun modemdedir falan diyor. Modemim Archer VR400 alalı 6 ay falan olmuştur Max aldığımda da böyleydi.

TurkNet ve Türk Telekom'u da kullandım. TürkNet altyapın sağlıklı ise alabilirsin bir sıkıntı çıktığında TürkNet 2 haftaya kadar uzayan süreden sonra çözebiliyor. Benim altyapım Türk Telekom ama TürkNet kullanıyorum 35 Mbps alıyorum şu ana kadar 1 sıkıntı yaşadım onda da 2 hafta boyunca internetsiz kaldım. Bunun asıl sebebi aslında TTNET çünkü kendi müşterisi olmadığı için takmıyor gelip kontrol ettik diyor fakat etmiyorlar. Yinede sen bilirsin fiber varsa Türk Telekom sadece alabiliyorsun.

Turknet altyapısı var ise al. Bizde yoktu, aptallık edip aldık. İptal etmek için canımız çıktı.
Altyapı sorgulamasında tarife sunduğu için size sorma gereksinimi duydum.
Türknet komşum kullanıyor tavsiye etmiyorum. Alternatif olarak farklı ISS'lere bakmanızı tavsiye ederim.
Türknet altyapınız yoksa Türknet kullanmanız biraz saçma olur. Destek sistemi zaten berbat olduğu için bir de kendi altyapısı olunca hiç ilgilenmiyorlar.

Netspeed, Millenicom, Kablonet gibi şirketlere bakabilirsiniz. Türknet'te bulunan paketlerin aynıları Netspeed'de daha ucuz fiyata var. Üstelik destek sistemleri çok daha iyi. 73TL'ye 33 download 5 upload alıyorum normalde 3 upload vermeleri lazım ama arttırım yaptılar.
Şunu da söyleyeyim Türknet geçmesi ayrı bir dert iptal etmesi ayrı bir dert.
Tamam, tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Ödediğiniz ücret miktarı aynı olsa, ben kesinlikle türk telekom derim.
Türk Telekom internet hızı ile TurkNet'in bana sunduğu hız aynı. Ancak ben Türk Telekom'dan söylenen hızı alamıyorum.

Geri
Yukarı