Türk Telekom paket almadan fiber kutusunu bağlamıyor

Merhaba arkadaşlar bugün başlıkta da gördüğünüz üzere yaşadığım problemi sizlere anlatacağım.

Şimdi benim oturduğum apartman yeni yapıldı (1 sene olmuştur) ve apartman yapılırken mahallenin başına fiber kutuları konuldu. Sonrasında 16.06.2021 tarihinden 4 hafta önce fiber altyapı çekildi lakin fiber apartmana bağlanmadı sonrasında hat sahibi babam olduğu için babamı Türk Telekom aramış ve fiber kutunuzu takalım sizlere 24 Mbps internet verelim falan demiş babamda reddetmiş sebebi başka ISS'ye geçiş yapacağımızdan dolayı.

Şimdi işin aslı şu TT paket aldırmadan fiber kutusunu takmayacak galiba ne yapmam gerek kabul edelim mi, Türk Telekom fiber iyi midir? Bir de evde Netflix 4K paket var film açıldı mı internet kullanılmıyor neredeyse kabul edersek 24 Mbps tüm eve yeter mi? (5 kişilik bir aileyiz)

Bende de aynı sorun var. Bize de fiber döşediler. Ancak o kutumu her neyse bağlanmadı binamıza. Turkcell'i aradığım vakit ise bana 24Mbps bir pakete geçersek o fiberin işe yarayacağını dile getirdiler. Aylık 90TL'ye 8mpgs bir paket kullanıyorum. Hız testi sonuçları leş.

Bende de aynı sorun var. Bize de fiber döşediler. Ancak o kutumu her neyse bağlanmadı binamıza. Turkcell'i aradığım vakit ise bana 24Mbps bir pakete geçersek o fiberin işe yarayacağını dile getirdiler. Aylık 90TL'ye 8mpgs bir paket kullanıyorum. Hız testi sonuçları leş.

Yani kısaca seve seve paket almak zorundayım.

4 hafta geçti mahallaye döşeyeli tık yok.

Hocam aynı durum bende de var. Mahalleme 2 Ay önce fiber döşediler. Ama ne kutu bağlayan oldu ne kablo. Yalnız bizim sokakta T. Telekom'da tanıdığı olan bir iki kişi vardı onlar çoktan evine kutu kablo çektirdiler. Ve evleri de bizden eski binalar. Bir de yeni binalara öncelik veriyoruz diyorlar. Ayrıca T. Telekom haricinde başka ISS'den 100 Mbit internetin keyfini çıkarıyorlar. Türkiye gerçekleri demek istemezdim ama şunu anladım tanıdığın falan olmadan bu iş zor...

Hocam aynı durum bende de var. Mahalleme 2 ay önce fiber döşediler. Ama ne kutu bağlayan oldu ne kablo. Yalnız bizim sokakta t. Telekom'da tanıdığı olan bir iki kişi vardı onlar çoktan evine kutu kablo çektirdiler. Ve evleri de bizden eski binalar. Bir de yeni binalara öncelik veriyoruz diyorlar. Ayrıca t. Telekom haricinde başka ISS'den 100 Mbit internetin keyfini çıkarıyorlar. Türkiye gerçekleri demek istemezdim ama şunu anladım tanıdığın falan olmadan bu iş zor...

Türkiye'de paran varsa her sektörde 1.plandasın :D

Hayır. TT pahali olsa da fiberde ki hizmeti gayet iyidir. Şaşırtıcı şekilde pingi de çok iyidir. Fiber altyapıda sağlayıcının pek bir önemi yok benim gözümde. D-Smart hariç.

Geri
Yukarı