Türk Telekom paket kaybı ve yüksek ping

Kazık tarifeleri var bence.
Reis 2 yıllık taahhütüm bu ay sonunda bitiyor.
24 mpbs lik paketi 2 yıl boyunca 80 -90 liraya kullandım.
Taahhütüm bitmeye yaklaşınca bir mesaj geldi.
Taahhü yenilemezseniz 460 lira olacak.
2 yıl taahhüt imzalarsanız 230 lira olacak.
Şimdi ailemi ikna etmeye çalışıyorum çünkü biraz geri kafalılar.
Onlara göre internet sadece internet.
İndirme hızı ve ping onların hiç umrunda olan bir şey değil.
Onlara göre internete giriyorsa internet iyi internettir.
Gerek canlı derslerim olsun, gerek youtube dan ders videosu izlemem olsun (evde 3 kardeşiz),
ya onu da geçtim, şöyle ağız tadıyla herkez bir şeyler izlemeye çalışınca olmuyo işte.
Babam tek tek odaları geziyo kendi izlediği video takılınca.
"Bu internet neden böyle yavaş ? Ne yapıyorsunuz siz bu internete !? Akşam geliyorum ağız tadıyla bir video izleyemiyorum !" falan filan kafamızı şişiriyo.
Şimdi beni bu dertten kurtaracak bi ISS lazım.
Hem indirme hızı yüksek , hem de babam ve annemi zorlamayacak bir fiyat lazım.
Netspeed düşünüyordum ama o da zam yapınca kararsız kaldım.
Kendi modemimiz yok.
Dolayısıyla geçeceğim ISS nın bana modem sağlaması da benim için önemli.
ISS arayışı içindeyim şimdilik.

O yüzden netspeeda geçtim sıkıntılar çözüldü:)

Gerek canlı derslerim olsun, gerek youtube dan ders videosu izlemem olsun (evde 3 kardeşiz),
ya onu da geçtim, şöyle ağız tadıyla herkez bir şeyler izlemeye çalışınca olmuyo işte.
"Bu internet neden böyle yavaş ? Ne yapıyorsunuz siz bu internete !? Akşam geliyorum ağız tadıyla bir video izleyemiyorum !" falan filan kafamızı şişiriyo.
Kendi modemimiz yok.
Ben birkaç aydır netspeed kullanıyorum ve vaad edilen hızıda alıyorum. Modem gerekiyorsa veriyorlarda ondada sıkıntı yok. Müşteri hizmetleri inanılmaz hızlı hemen biri ile görüşebiliyorsun. Zam yapmayan şirket bu zamanda mecburen kalitesinden ödün verir bunu unutma. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Bence kesinlikle denemelisin...arkadaş referans kodu ilede her ay 15 TL indirimde alırsın. Bende pek güvenemiyordum ilk başlarda ama iyiki geçmişim diyorum. Türk Telekom 16 mbpstan netspeed 100 vdsle geçtim 👍 Sen 100 mbps paketi alsan oooo baban odaları gezmez bu defa direk sana sarılmak için odana gelecek:)

İyi bir internet hızı ev içerisindeki kullanımlarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ev içerisinde kaç kişi interneti kullanıyor veya kaç cihaz internete bağlı gibi sorular bu hızı belirlemek için çok önemli. Ancak geçmiş yıllarda olduğu gibi düşük hızlı internetlerle yetinmek günümüzde mümkün değil. Sadece sosyal medya platformları bile kendi başlarına yüksek hızlara ihtiyaç duyuyor. Bunun temelinde ise tüketilen içeriğin miktarı ve görüntü kalitesi var. Yine aynı şekilde dizi ve film platformları, online oyunlar ya da online toplantı platformları gibi sıklıkla kullandığımız bu araçlar eskiye göre çok daha yüksek internete ihtiyaç duyuyor. Tüm ev halkının bu ihtiyaçlarını gidermek için de altyapınızın desteklediği maksimum hızı almak ilerleyen dönemde sıkıntı yaşamanızı engeller. 100 Mbps hız ailenin temel ihtiyaçlarını fazlası ile karşılayacaktır.

Son düzenleme:
O yüzden netspeeda geçtim sıkıntılar çözüldü:)

Ben birkaç aydır netspeed kullanıyorum ve vaad edilen hızıda alıyorum. Modem gerekiyorsa veriyorlarda ondada sıkıntı yok. Müşteri hizmetleri inanılmaz hızlı hemen biri ile görüşebiliyorsun. Zam yapmayan şirket bu zamanda mecburen kalitesinden ödün verir bunu unutma. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Bence kesinlikle denemelisin...arkadaş referans kodu ilede her ay 15 TL indirimde alırsın. Bende pek güvenemiyordum ilk başlarda ama iyiki geçmişim diyorum. Türk Telekom 16 mbpstan netspeed 100 vdsle geçtim 👍 Sen 100 mbps paketi alsan oooo baban odaları gezmez bu defa direk sana sarılmak için odana gelecek:)
Aman reis arkadan sarılmasın faturayı gördükten sonra :)
Altyapım fiber 100 mpbs destekliyor.
Dediğim gibi modemimiz yok modem veren firma olarak netspeed vardı aklımda.
İkna süreci önemli bu ay sonuna kadar :)

Aman reis arkadan sarılmasın faturayı gördükten sonra :)
Altyapım fiber 100 mpbs destekliyor.
Dediğim gibi modemimiz yok modem veren firma olarak netspeed vardı aklımda.
İkna süreci önemli bu ay sonuna kadar :)
Yok yok sadece kucaklar:) Ekonomi ortada bizim burda 1 ekmek 10 tl oldu. Simitte 10 tl oldu. Burdan gireceksin...yada olayı anneye bırakacaksın tabiki önce anneyi ikna edeceksin.

Kendi modemimiz yok.
Birde bu aralar çok ayık olmalısın TT sürekli arayacak taahhüt bitiyor falan fıstık kata kulliye getirirler bir anlık dalgınlıkta:)

Son düzenleme:
Yok yok sadece kucaklar:) Ekonomi ortada bizim burada 1 ekmek 10 TL oldu. Simitte 10 TL oldu. Buradan gireceksin...ya da olayı anneye bırakacaksın tabii ki önce anneyi ikna edeceksin.

Bir de bu aralar çok ayık olmalısın TT sürekli arayacak taahhüt bitiyor falan fıstık kata kulliye getirirler bir anlık dalgınlıkta:)

Aynen bunu zaten kendilerine söyledim.
Çıkacağınızı söyleyin kapatın dedim.

Aynen bunu zaten kendilerine söyledim.
Çıkacağınızı söyleyin kapatın dedim.
Kapatıyorum deme düşünüyorum de. O arada yeni ISS ile antlaşma yap ve geçişini tam taahhütün bittiği gün olarak söylemelisin. O zaman hem yeni ISSde bağlantı ücreti ödemezsin ve geçişin internetin hiç kesilmeden gerçekleşir. Yani aradıklarında kapatın dememelisin:)

Kapatıyorum deme düşünüyorum de. O arada yeni ISS ile antlaşma yap ve geçişini tam taahhütün bittiği gün olarak söylemelisin. O zaman hem yeni ISSde bağlantı ücreti ödemezsin ve geçişin internetin hiç kesilmeden gerçekleşir. Yani aradıklarında kapatın dememelisin:)
Daha önceki paylaşımdan alıntı:

Sizlere Netspeed'e geçiş deneyimimi anlatayım dedim. Üç yıldır Türk Telekom'un 16 Mbps internetini kullanıyordum. Her sene 12 ay taahhütlü olarak. Hız hem yetersiz kalmaya başladı hem de malum bayağı zam yapıldı. Taahhüdüm bitmesine 1 ay kala müşteri hizmetleri aradı ancak anlaşamadık 24 Mbps paket yokmuş 12 aylık ve fiyatlar uçmuş kaplumbağa hızında. Tamam dedim ve netspeeda geçmeye karar verdim. Bir arkadaşım zaten kullanıyordu ve memnundu. Bu arada TTye düşüneceğim dedim hatta taahhütümün bitmesine 2 gün kala aradıklarında bile düşüneceğim dedim:)
Netspeed'i aradım ve 35 Mbps paketini seçtim ve bana PDF olarak evrakları maillediler. Bu evrakları çıkartıp verdikleri kargo kodu ile ücretsiz olarak kargoya verdim. İki gün sonra Netspeed aradı ve evraklarımı teslim aldıklarını söylediler ve geçişin hangi tarihte olsun diye sordular. Bende Türk Telekom'daki taahhüdün bittiği tarihi verdim. Taahhütüm bittiği günün ertesi günün sabahı SMS ile modem kurlumu için kullanıcı adı ve şifremi yolladılar. Bende müşteri hizmetlerini arayıp onlarla beraber kurulumu yaptım. Bu arada Netspeed'e geçerken 1 dakika bile internetsiz kalmadım. Müşteri hizmetleri gayet güler yüzlü ve bilgiliydi. Kurlumu yaptıktan sonra telefonu kapatmadan hız testi yaptım ve gerçekten 34 Mbps ulaştığını gördüm... Bu da gayet makul bence. Şu anda memnunum ve inşallah böyle devam eder. Fahiş fiyatlara son verilmeli sonuçta onların bir şirketi varsa bizlerin (tüketicilerin) onlarca şirketi var. Kim uygun ve güzel hizmet verirse oradan alırız hizmetimizi. Ben işlemlerimi taahhütümün bitişine 3 hafta kala halletmiştim evrak işlerini!

Son düzenleme:

Daha önceki paylaşımdan alıntı:

Sizlere Netspeed'e geçiş deneyimimi anlatayım dedim. Üç yıldır Türk Telekom'un 16 Mbps internetini kullanıyordum. Her sene 12 ay taahhütlü olarak. Hız hem yetersiz kalmaya başladı hem de malum bayağı zam yapıldı. Taahhüdüm bitmesine 1 ay kala müşteri hizmetleri aradı ancak anlaşamadık 24 Mbps paket yokmuş 12 aylık ve fiyatlar uçmuş kaplumbağa hızında. Tamam dedim ve netspeeda geçmeye karar verdim. Bir arkadaşım zaten kullanıyordu ve memnundu. Bu arada TTye düşüneceğim dedim hatta taahhütümün bitmesine 2 gün kala aradıklarında bile düşüneceğim dedim:)
Netspeed'i aradım ve 35 Mbps paketini seçtim ve bana PDF olarak evrakları maillediler. Bu evrakları çıkartıp verdikleri kargo kodu ile ücretsiz olarak kargoya verdim. İki gün sonra Netspeed aradı ve evraklarımı teslim aldıklarını söylediler ve geçişin hangi tarihte olsun diye sordular. Bende Türk Telekom'daki taahhüdün bittiği tarihi verdim. Taahhütüm bittiği günün ertesi günün sabahı SMS ile modem kurlumu için kullanıcı adı ve şifremi yolladılar. Bende müşteri hizmetlerini arayıp onlarla beraber kurulumu yaptım. Bu arada Netspeed'e geçerken 1 dakika bile internetsiz kalmadım. Müşteri hizmetleri gayet güler yüzlü ve bilgiliydi. Kurlumu yaptıktan sonra telefonu kapatmadan hız testi yaptım ve gerçekten 34 Mbps ulaştığını gördüm... Bu da gayet makul bence. Şu anda memnunum ve inşallah böyle devam eder. Fahiş fiyatlara son verilmeli sonuçta onların bir şirketi varsa bizlerin (tüketicilerin) onlarca şirketi var. Kim uygun ve güzel hizmet verirse oradan alırız hizmetimizi. Ben işlemlerimi taahhütümün bitişine 3 hafta kala halletmiştim evrak işlerini!
Şu an FixNet ve Netspeed arasındayım.
Paylaşımın için teşekkür ederim.
Faturayı ben ödesem bir şey demem ama annem babam ödedikleri için onlara pahalı geliyor ve bu firmalara yanaşmak istemiyorlar.
Taahhütsüz olduklarını anlatmaya çalışıyorum ama ondan da korkuyorlar.
"Taahhütsüz diye pahalı ödüyoruz , Tahhütsüz diye bunlar vergi falan diye fazla para alır." şeklinde düşünüyorlar.
Geri kafalı oldukları için ikna etmekte zorlanıyorum.

Şu an FixNet ve Netspeed arasındayım.
Paylaşımın için teşekkür ederim.
Faturayı ben ödesem bir şey demem ama annem babam ödedikleri için onlara pahalı geliyor ve bu firmalara yanaşmak istemiyorlar.
Taahhütsüz olduklarını anlatmaya çalışıyorum ama ondan da korkuyorlar.
"Taahhütsüz diye pahalı ödüyoruz , Tahhütsüz diye bunlar vergi falan diye fazla para alır." şeklinde düşünüyorlar.
Geri kafalı oldukları için ikna etmekte zorlanDiğer şirketleri bilemem ancak netspeedta sayfada ne yazıyorsa onu ödüyorum

Başka şirketleri bilemem ben netspeedta sayfasında ne yazıyorsa onu ödüyorum ek ücret birşey yok. Hatta referans kodu indiriminde var yani her ay birde faturamdan 15 TL düşülüyor. Aklında sorular olursa bilgi amaçlı kendinde arayabilirsin netspeed müşteri hizmetlerini yada baban bilgi almak ücretsiz:)

Geri
Yukarı