Türk Telekom ping sorunu

kadr12

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır ping problemi ile uğraşıyorum. Defalarca arıza kaydı oluşturdum, eve gelip modemi değiştirdiler, sonra birkaç işlem daha yaptılar ama bir türlü pingim düzelmiyor. Ara ara pingim yükseliyor. DNS ayarlarım 1.1.1.1 1.0.0.1 şeklinde yaptım. Özellikle Valorant ve LoL gibi oyunlarda arada bir pingim yükseliyor ve bu çok canımı sıkmaya başladı artık. Riot Games'e ticket attım, bana internet sağlayıcınızla görüşün diyorlar. Türk Telekom'la görüşüyorum, düzelmedi ping sorunum diyorum, oyun içi pinglere bizim yapabileceğimiz bir durum yok, biz sadece hızınız yavaşlarsa müdahale edebiliriz, oyun sağlayıcısıyla görüşün diyorlar. Ben artık ne yapacağımı şaştım kaldım. Bana yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır ping problemi ile uğraşıyorum. Defalarca arıza kaydı oluşturdum, eve gelip modemi değiştirdiler, sonra birkaç işlem daha yaptılar ama bir türlü pingim düzelmiyor. Ara ara pingim yükseliyor. DNS ayarlarım 1.1.1.1 1.0.0.1 şeklinde yaptım. Özellikle Valorant ve LoL gibi oyunlarda arada bir pingim yükseliyor ve bu çok canımı sıkmaya başladı artık. Riot Games'e ticket attım, bana internet sağlayıcınızla görüşün diyorlar. Türk Telekom'la görüşüyorum, düzelmedi ping sorunum diyorum, oyun içi pinglere bizim yapabileceğimiz bir durum yok, biz sadece hızınız yavaşlarsa müdahale edebiliriz, oyun sağlayıcısıyla görüşün diyorlar. Ben artık ne yapacağımı şaştım kaldım. Bana yardımcı olabilecek var mı?

DNS ile durumun bir ilgisi yok. Varsayılan ayara döndürmenizi öneririm.
Hat değerlerinizi modem ara yüzünden atabilir misiniz?

Geçende biri böyle konu açmıştı.
Kablolu kullanıyorsanız CAT 6 kabloya geçmeyi deneyin.
Eğer kablosuz ise WLAN OPTİMİZER adlı programı kullanın.
Eğer olmazsa artık İSS değiştirmeyi deneyin.
Turknet yardımcı olur bu konuda umarım, taahhüt'ünüz devam ediyorsa.

Tipik Türk Telekom saçmalığı. Basbayağı onlardan kaynaklı bir sorun. Diğer şirketlerin de ping konusundaki tavrı aynı. Yapılabilecek tek şey İSS değiştirmek. Büyük ihtimalle Türk Telekom'un bölgesel olarak CGNAT sorunu var veya yönlendiricisi bölgenizdeki abone sayısına zayıf kalıyor.

Taahhüt bozmak istemeyeğinizi düşünürsek mecburen bitişini bekleyeceksiniz. Eğer binanızın telefon bağlantı kutusunda boşluk varsa ikinci bir internet aboneliğini deneyebilirsiniz.

Tabi bunlar gerçekten modemde sorun olmadığı varsayımı ile söylenebilir. Kalitesiz bir model ve kötü bir Wi-Fi bağlantısı da buna sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı