Türk Telekom Ping Sorunu

CT Fletcher

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar Türk Telekom (TTnet) internetini kullanıyorum. 60 TL'den fazla fatura ödüyorum saniyede 1.5 MB indirme yapıyor. İndirme hızı yüksek fakat şöyle bir sorun var pingim 140-150'lerde hatta 3-4 dakikada bir 200-300 arasına çıkıyor sonra yavaş yavaş düşüyor. Ben internetimi telefondan bağladığımda 90-110 ping alıyorum. Bu yüzden TTnet'i aradım biz ping sorunu ile ilgilenmiyoruz dediler ve bana TP-LINK müşteri hizmetleri numarasını verip ping sorunu modem ile alakalı olduğunu söylediler. Bende orayı aradım ve TP-LINK müşteri hizmetlerindeki adam bana modemi resetlememi önerdi. Modem resetleme bana mantıksız geldi sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmaların %99'u ping sorunu ile ilgilenmez. Modemin yetersiz olması bu soruna sebep olabilir. Tavsiyem bir reset at ve yazılım güncelle. Çözülmezse farklı bir modem kullan emanet.

aynı şeyi bende vodafone adsl de yaşıyorum bunu nasıl çözerim bende anlamış değilim modemin sürümü güncel airties rt-206.
16mbs internet.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı