Türk Telekom "playstore.com" oyunu atmayıp üstüne hesabı askıya aldı!

Ardaydin0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bildiğiniz, üzere bu sabah 8-9 civarlarında Sony oyunlarında büyük bir indirim oldu. Bende bu indirimi görür görmez kendim ve arkadaşım için playstore.com üzerinden God of War adlı oyundan 2 adet sipariş verdim. Sonrasında siparişlerim kısmına geldiğimde resimdeki gibi bomboş bir ekranla karşılaştım:

WhatsApp Image 2023-11-21 at 10.20.42.jpeg

Sonrasında biraz kurcalayarak hesap bilgileri kısmına gittiğimde şu görüntüyle karşılaştım:

WhatsApp Image 2023-11-21 at 10.20.31.jpeg

Neyse dedim beklemeye başladım bu süreçte sikayetvar.com gibi siteleri dolaştım. Şikayetlerde playstore.com adlı Türk Telekom kaynaklı sitenin bu tip gecikmeli durumlara neden olduğunu ve müşterilerini sürekli mağdur ettiğini gördüm. Yine de sabrederek bekledim ancak yaklaşık 5 saat sonra hesabım askıya alındı ve tarafıma herhangi bir bilgilendirme sağlanmadı.

resim_2023-11-21_180357757.png

Üyeliğimi zaten e-posta üzerinden doğrulamıştım. Orada verilen numarayı aradığımda ise bana verdikleri tuş kombinasyonunu girdim 5 > 5 > 2 > 1 ancak geçersiz tuşlama yaptınız dedi. Ayrıca aradığımda T.C. Kimlik numaramı veya Türk Telekom abonelik numaramı tuşlamamı istedi ancak takdir edersinizki ben sadece bu siteden oyun almak istedim ve Türk Telekom ile herhangi bir bağım yok. T.C. Kimlik numaramı tuşladığımda ise bu T.C. Kimlik numarası ile yapılabilecek herhangi bir işlem yoktur diyor çünkü Türk Telekom abonesi değilim. Türk sitesidir diye güvenip alışverişimizi buradan yaptık ama mağdur olduk. Biraz daha kurcalayarak Türk Telekom'un ev interneti kullananlar için açtığı çağrı merkezine bağlandım ve sorunumu anlattım. Tahmin edin ne oldu? Çağrı merkezindeki insanların playstore.com adlı sitenin Türk Telekom çatısı altında çalışan bir e-pın sağlayıcısı olduklarından haberleri bile yok ve ne olduğunu benden anlatmamı istiyorlar. Bir şekilde yolunu bulup bir şikayet talebi açtım ancak konu kısmında paket hatası ve tarife ücreti gibi alakasız durumlar yer alıyor. Çağrıda görüştüğüm kişi bana bugün içerisinde aranacağımı ve mutlaka bu aramaya cevap vermem gerektiğini söyledi ancak saatler geçti ve hala beni arayan bir muhatabım yok. Herhangi bir gelişme olursa buradan güncelleyeceğim kesinlikle bu siteden alışveriş yapmanızı önermiyorum karşımızda kesinlikte bir muhatap bulamıyoruz.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-21 at 16.15.07.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-21 at 16.15.07.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaşlar 1 gün sonra param banka hesabıma iade oldu. Hesabım hala askıda ve açılmadı. Tarafıma herhangi bir özür veya bilgilendirme ulaşmadı. Tamamen mağdur kaldım ucuz oyundan da oldum bilsem Voidu üzerinden alırdım. Kesinlikle bu site üzerinden bir şey almanızı önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı