Türk Telekom Rezaleti

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10:45 te İrfan Değirmenci gayet güzel ve sarkastik anlatıyor.

Ülkenin gidişatını hiç iyi görmüyorum.Ekonomik krize girmişiz Türk Firmaları ''Özelleştirilme'' adıyla başka firmalara veriliyor ne fabrika kaldı ne bir şey kaldı.Dolar olmuş 6,60 hala konuşulmuyor TL değer kaybetti.

Arapların hisselerine el konuldu. Türk milleti için "rezalet" boyutunda bir durum yok ortada. Arapların yerine bankalar yönetecek artık. Özelleştirme yapılırken belliydi zaten sonunun böyle olacağı, ki hala özelleştirme yapılıyor farklı şirketlerde ama buna dur diyen yok. Ben böyle konulara üzülmeyi bıraktım hiçbir işe yaramıyor sonuçta, umurumda değil artık.

Arapların hisselerine el konuldu. Türk milleti için "rezalet" boyutunda bir durum yok ortada. Arapların yerine bankalar yönetecek artık. Özelleştirme yapılırken belliydi zaten sonunun böyle olacağı, ki hala özelleştirme yapılıyor farklı şirketlerde ama buna dur diyen yok. Ben böyle konulara üzülmeyi bıraktım hiçbir işe yaramıyor sonuçta, umurumda değil artık.
Türk milletini kastetmedim aslında ama ipin ucu millete dayanmıyor değil. 2004 yılında borcun yokken ve kasanda 2 milyarın dururken 2018'de borç batağına girip işçi sayın yarıya düşüyorsa bu gayet bir rezalet.

Türk milletini kastetmedim aslında ama ipin ucu millete dayanmıyor değil. 2004 yılında borcun yokken ve kasanda 2 milyarın dururken 2018'de borç batağına girip işçi sayın yarıya düşüyorsa bu gayet bir rezalet.
Bu konuyu 2004-2018 arasında 14 senede konuşmayıp şimdi konuşmak saçma geliyor bana. Ayrıca ben Türk Telekom'un genel durumu hakkında bir şey yazmadım. Bugün yaşanan olay bankaların Arapların hisselerine el koymasıydı, bence bu bir rezalet değil. Ne rezalet derseniz bütün kar eden firmaların teker teker 10 da 1 değerine satılması rezalet, 2018 yılında kağıt bile üretemememiz bir rezalet, Türk Telekom'un Araplara satılıp batırılması rezalet [Aslında sadece Araplar da değil bazı yalayıcı tayfa da iyi yararlandı Türk Telekomdan (bkz. "Yiğit Bulut")]

Bu konuyu 2004-2018 arasında 14 senede konuşmayıp şimdi konuşmak saçma geliyor bana. Ayrıca ben Türk Telekom'un genel durumu hakkında bir şey yazmadım. Bugün yaşanan olay bankaların Arapların hisselerine el koymasıydı, bence bu bir rezalet değil. Ne rezalet derseniz bütün kar eden firmaların teker teker 10 da 1 değerine satılması rezalet, 2018 yılında kağıt bile üretemememiz bir rezalet, Türk Telekom'un Araplara satılıp batırılması rezalet [Aslında sadece Araplar da değil bazı yalayıcı tayfa da iyi yararlandı Türk Telekomdan (bkz. "Yiğit Bulut")]
İlk cümleniz için; tekrar gündeme geldiği için bahsetmek istedim. Araplara satılıp batırılması rezalet demişsiniz. Evet ondan bahsediyorum. Hemfikir olmamız güzel. Ama hamuru açarsak ülke olarak rezalet bir durumdayız. Fabrika açacak bir güç ve vizyonda değilim ama neden fabrikalarımız satılıp dışardan alıyoruz bunu göremeyecek kadar kör değilim. TT olayına hakim değildim eski bir olay olduğu için. Gündeme gelince içime taş oturdu. Her yerden su almak zorunda mıyız? Adamlar bakır kabloları bile satıyorlarmış yahu. Geyiği gelince Türkler uyanık. Öyleyiz şöyleyiz. Araplar bile soyabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı