Türk Telekom Rezaleti

Ülkenin gidişatını hiç iyi görmüyorum.Ekonomik krize girmişiz Türk Firmaları ''Özelleştirilme'' adıyla başka firmalara veriliyor ne fabrika kaldı ne bir şey kaldı.Dolar olmuş 6,60 hala konuşulmuyor TL değer kaybetti.
Bazı fabrikalarda yıllardır çalışan kişiler yatarak para kazanmayı amaçladığı için bu özelleştirmeler yapılıyor. Elemanların her ay maaşı yatıyor ancak 1 haftada çıkacak malı 1 ayda çıkarıyorlar. Hepsi için söylemiyorum ama şu şeker fabrikaları için dediklerim geçerli.

Bazı fabrikalarda yıllardır çalışan kişiler yatarak para kazanmayı amaçladığı için bu özelleştirmeler yapılıyor. Elemanların her ay maaşı yatıyor ancak 1 haftada çıkacak malı 1 ayda çıkarıyorlar. Hepsi için söylemiyorum ama şu şeker fabrikaları için dediklerim geçerli.
Satın alanlar art niyetli olmasa dediğin anlaşılabilinir. Ama satın alındıktan sonra ne hikmetse fabrikalar kapanıyor. Çünkü Cargill doğal ve yararlı olan şeker pancarı şekeri yerine kendi ürettiği zararlı NBŞ şekerini piyasaya sokmak istiyor. Yerli ve milli hükümette sabah akşam küfürler ettiği ABD'nin şirketi Cargille geleceğimizi ve sağlığımızı peşkeş çekiyor. Tıpkı Araplara TürkTelekom'u peşkeş çekmesi gibi. Ama yerli ve milli bir Arap uşağı olmak bunu gerektirir. ''Pan İslamcı'' iktidar dışında kimse bu satışları gerçekleştiremezdi. Bu ülkenin Kürt'ü de Türk'ü de ülkücüsü de komünisti de namuslu ve ülkesini seviyor. Tek namuzsuzlar bu ''Arap uşakları''. Kendilerine yakışanı yapıyorlar.

Ama başaramayacaklar bu ülkenin mayası sağlam birileri yine İngiliz gemilerine binip gidecekler. Biz düştüğümüz yerden tekrar kalkacaz. Rahat olun.

Arapların hisselerine el mi konuldu? Bu yapılanın adı "el koymak" mı?

Olay aslında şöyle:

Araplar Türk Telekomu satın alırken bizim bankalarımızdan kredi aldılar. Yani bizim paramızla bizim firmamızı satın aldılar. Sonra da bu borcu ödemediler. Doğal olarak bankalar da hakkı olan hisseyi aldılar. Bu sürede de TT firmasından elde ettikleri kar da bu arapların yanlarına kaldı.

En azından kendi bankalarımıza ait bir firma haline geldi diyeceğim ama bu da yediğimiz kazığı hafifletmeye yetmiyor. Özelleştirenler sağ olsun!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı