Türk Telekom santral mesafesi

Hat zayıflama ve SNR değerleriniz kötü hocam.
Özellikle indirme tarafında.
Ayrıca 6 saatlik sürede 4848 hata almışsınız bu değer çok fazla.

Bina içi tesisatınız ne durumda?
Bina içi tesisattan kastınız nedir ? Ve 6 saatlik sürede o kadar hata bencede dediğiniz gibi garip bugün misal internet hep gitti gitti geldi ondan sonra zaten bu sorunlar oluşmaya başladı modem yeni tip link fiber modem kullanıyorum birde VDSL adsl destekli ilk geldiklerinde internet kutusunun içindeki kablo eskimiş dediler değiştirdiler ve eski modem hat kablosunu da yenisiyle değiştirdiler çok garip yaşadığım sorun
Valla hocam birşey diyemeyecem. Türk Telekom klasiği gibi duruyor.
Ne desem az valla hocam çıldıracak gibiyim türk Telekom görevlisi de bana aslında 50 mbps alabilirsin fakat saha dolabı uzak demişti yeni dolap ile direk senin eve gelecek dedi o kafamı karıştırdı çok

Son düzenleme:
Bina içi tesisattan kastınız nedir? Ve 6 saatlik sürede o kadar hata bence de dediğiniz gibi garip bugün misal internet hep gitti gitti geldi ondan sonra zaten bu sorunlar oluşmaya başladı modem yeni tip link fiber modem kullanıyorum bir de VDSL ADSL destekli ilk geldiklerinde internet kutusunun içindeki kablo eskimiş dediler değiştirdiler ve eski modem hat kablosunu da yenisiyle değiştirdiler çok garip yaşadığım sorun.

Bina içi tesisat dediğim binanın girişindeki Telekom kutusundan senin eve gelen kablo sorunlu olabilir.
Eğer bu kablo sıva altından gelip telefon pirizi aracılığı ile senin daireye geliyor ise bu sefer oturduğun bina kaç senelik diye soracağım.

Bina içi tesisat dediğim binanın girişindeki Telekom kutusundan senin eve gelen kablo sorunlu olabilir.
Eğer bu kablo sıva altından gelip telefon pirizi aracılığı ile senin daireye geliyor ise bu sefer oturduğun bina kaç senelik diye soracağım.
Şimdi işin rengi değişti bina demeyelim de müstakil 2 katlı ev 65 yıllık ve dediğin gibi duvar içinden geliyor kablolar dışarıdan direk kutudan değil zaten modemin adsl kablosu varya hani gri renkte o direk duvara takılı priz şeklindeki bir sprintera

Şimdi işin rengi değişti bina demeyelim de müstakil 2 katlı ev 65 yıllık ve dediğin gibi duvar içinden geliyor kablolar dışarıdan direk kutudan değil zaten modemin adsl kablosu varya hani gri renkte o direk duvara takılı priz şeklindeki bir sprintera
O zaman işin rengi çok değişir usta. O hattı kullanıyorsan yaşadığın durum gayet normal. Benim oturduğum daire nerdeyse 15-20 yıllık. Dairedeki hatta bağladığımda direk 25-30 Mbps hız düşmesi yaşadım.

O zaman işin rengi çok değişir usta. O hattı kullanıyorsan yaşadığın durum gayet normal. Benim oturduğum daire nerdeyse 15-20 yıllık. Dairedeki hatta bağladığımda direk 25-30 Mbps hız düşmesi yaşadım.
Desene kanka şimdi adam akıllı bir internette kullanmamıza izin vermicekler bu hattı değiştirmek ne kadara patlar veya türk Telekom yapar mı bunu acaba yapmasa bile direk ankastre kutusundan kablo çekemez miyiz ki sağlıklı olur mu ?

Desene kanka şimdi adamakıllı bir internette kullanmamıza izin vermicekler bu hattı değiştirmek ne kadara patlar veya Türk Telekom yapar mı bunu acaba yapmasa bile direk ankastre kutusundan kablo çekemez miyiz ki sağlıklı olur mu?

Çekmesi zor bir işlem değil. Elektrikçi çekebilir. Normal DSL kablosu veya CAT 5, CAT 5e, CAT 6 kablo çekebilirsiniz.

Hangisi daha sağlıklı olur sence Cat 6 mı dsl mi
CAT 6 daha sağlıklı olur ama diğerlerine göre daha pahalıdır. O olmaz ise CAT 5-5e çekebilirsiniz. DSL kablosu dediğim normal telefon kablosuna benzer. CAT kablolarının içerisinde 8 tel kablo oluyor. Siz 2 teli kullanacaksınız.

CAT 6 daha sağlıklı olur ama diğerlerine göre daha pahalıdır. O olmaz ise CAT 5-5e çekebilirsiniz. DSL kablosu dediğim normal telefon kablosuna benzer. CAT kablolarının içerisinde 8 tel kablo oluyor. Siz 2 teli kullanacaksınız.
Yardımın için çok sağol yarın bir elektrikçi ile sorunu bi cozersem yazarım yine direk kutudan çektireyim bari olursa iç tesisat kır dök uğraşamam

Yardımın için çok sağol yarın bir elektrikçi ile sorunu bi cozersem yazarım yine direk kutudan çektireyim bari olursa iç tesisat kır dök uğraşamam
Mantık olanı yaparsın şahsen. Herhangi birşey değişmese bile eninde sonunda değiştirmek durumunda kalıcaksın. Çünkü çok eski.

Geri
Yukarı