Türk Telekom SNR Margin

Kararlılık ayarını manuel +9 yapmak yerine sadece +1 yapsan senin işini çözecektir. 8-9 arası değerlerde kalırsın ve kopma yada crc yaşamazsın. Daha önce de anlatmaya çalıştığım buydu 🙂

Yok hocam +9 değil direkt 9 ve 11 yaparak denedim. Otomatikte 8 civarlarında oluyor ve kopma sorunu yaşatmıyor zaten. İndirme hızının düştüğünü görmedim hiç. Hattı tam doldurabiliyorum. Valorantta gecikme görürsem 9 veya 10 DB SNR koyarım.

Yok hocam +9 değil direkt 9 ve 11 yaparak denedim. Otomatikte 8 civarlarında oluyor ve kopma sorunu yaşatmıyor zaten. İndirme hızının düştüğünü görmedim hiç. Hattı tam doldurabiliyorum. Valorantta gecikme görürsem 9 veya 10 DB SNR koyarım.
Direk 9 yapma şansın varsa en ideal değer olacaktır. Standardı 8 oluyor genelde. Benim dediğim +1 olayı ile de aynı işi görecektir. İyi akşamlar, selamlar.

Direk 9 yapma şansın varsa en ideal değer olacaktır. Standardı 8 oluyor genelde. Benim dediğim +1 olayı ile de aynı işi görecektir. İyi akşamlar, selamlar.
9 verdiğimde 8.9 ile 8.7 arasında dalgalanıyordu. Ondalıklı değer giremiyorum maalesef. Şu an otomatik mod ile loglar şu şekilde. Yoğun saatler ve zorlama SNR ile 626 CRC normal sanırsam.

1664484067923.png

9 vermenin mantığı da o zaten 8-9 arasında kalmak ve 8 altına inmemek. Crc demek 1 komutun karşı tarafa gitmemesi demek ve tekrarlanan komutlar oluşması demektir. Bu crc değeri benim için yüksek. Sizin için normal ise, değerinizi bulmuşsunuz demek ki. Güle güle kullanın.

15 günlük bir sürede 202k CRC aldım. Bu hataların 180k'sı sadece bi anda oluştu. 20k'sı da yine bi anda oluştu. Haricinde sürekli CRC almama neden olan herhangi bir şey yok. 15 günlük sürede de 455 GB indirme ile 21.5 GB yükleme yapmışım.

1665765689590.png

1665765705741.png

Yeni konular

Geri
Yukarı