Türk Telekom sürekli internet bağlantısı kopuyor

AfroTheHun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Franchise bir işletmede Muhasebe Müdürü
Yaklaşık olarak aynı evde 4 yıldır Türk Telekom sağlayıcısını kullanıyorum. Hiçbir sorun olmadan kullanmıştım şimdiye kadar. Ama 1 haftadır bu sorunu çözemedik. ISS ile iletişime geçtiğimde modemi kapatıp açmamı, 15-20 dakika kapalı tutmamı falan söylediler. Yapmama rağmen bir değişim yok. Ek olarak ISS tarafında altyapı çalışması ya da bölgesel bir sıkıntı olup olmadığını iletildi.
Hat değerlerim:

1596745060086.png

Hattinizda bu durumda kopma olmaz fakat yogunluk sebebi ile maksimum kapasite mutlaka dusecektir ve kopma yasatacaktir. 100 Mbps hiza yeni mi gecis yaptiniz? Daha once boyle bir sorunla karsilasmamissiniz ancak belki de dusuk hizlarda kullaniyordunuz.

Bina icerisinde bulunan kabloda ek var ise, kesip bastan baglayin.

Splitter kullaniyorsaniz splitter'i cikartip dogrudan modeme baglayin.

Bende de aşarı derece berbat hale geldi. Hızda sıkıntı yok her zamanki benim. Ama CS:GO dahil tüm oyunlarda 20-40 ping var iken şu an 60-70 arası ping var. Şimdi üstüne daha az önce oyundayken 200 pinge sabit bir şekilde bakın sabit bir şekilde oyun oynamaya maruz kaldım. YouTube falandır şeylere bile geç giriyorum. Ping atıyorum YouTube 138 ms atıyor. LoL TR'ye ping atıyorum 100 ms atıyor. Ciddiyim parayı alıyorlar ve sıfır çözüm. Çözüm odaklı bir kere gittikleri görmedim. Müşteri hizmetlerinde anlatırken taşa anlatıyormuşum gibi hissediyorum. Bir de Türk Telekom kaynaklı bir şey yok demeleri beni o kadar sinir ediyor ki. Başka VDSL2 altyapıda da aynı pingleri alıyoz nereye Türk Telekom'da sıkıntı yok. Siz siz olun kesinlikle almayın tekellik davası açmak gerekli bunlara.

Direkt olarak kablo ile bağlıyım modeme, bina içini bina yöneticisi ile kontrol ettiğimizde yıllardır değişiklik olmadığını söyledi. Bir anda olmaya başlaması cidden garip kablolarda bir yerde kopma ya da modemde sıkıntı olabilir mi acaba?

Direkt olarak kablo ile bağlıyım modeme, bina içini bina yöneticisi ile kontrol ettiğimizde yıllardır değişiklik olmadığını söyledi. Bir anda olmaya başlaması cidden garip kablolarda bir yerde kopma ya da modemde sıkıntı olabilir mi acaba?

Kabloda bir oksitlenme meydana gelmis olabilir, ezilme, bukulme vesaire oldugunu dusunmuyorum cunku hat zayiflamasi saglikli. Konuyu TT ile gorustugunuzde size tam olarak ne dediler?

Bulundugunuz bolgeye yeni tasinan, abonelik baslatan ya da hiz yukseltmesi yapanlardan dolayi yogunluk artmis olabilir, bunu da hesaba katmamiz gerek her ne kadar dusuk ihtimal olsa da.

Geri
Yukarı