Türk Telekom TD-W9970 2020 Güncellemesi

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Modemimi sıfırlamak zorunda kaldım ve bir anda kendisini tekrardan yeniden başlattı. Olayı anlamadım, sonradan anladım ki kendisini güncellemiş.

1595798791138.png

Güncelleme gelmediyse modemi sıfırlayın o şekilde muhtemelen tekrar başlamasıyla beraber güncelleyecektir. Root erişimine sanırım tamamen kapalı, bir türlü giremedim.

Ne değişti ki ?

Menüde ve sayfalarda bazı kısımlar güncellenmiş. Root'a erişemiyorum, kablosuz ayarlar kısmına erişirken hata oluştu diyor. Saçma sapan bir şey, çok pişman oldum konu açtığıma da...

Modemi tekrar sıfırladım şu an problem yok fakat root kullanıcısına erişim sanırım yasaklanmış.

Son düzenleme:
Root şifresi zaten santrale Türk Telekom kullanıcı adı ile giriş yapar yapmaz değişikliğe uğruyordu. Yeni sürümle tekrardan değiştirmişler gibi duruyor. 2017 sürümünde Türk.net ve Root erişimimle gayet memnunum açık konuşmak gerekirse. :)

1595799779037.png

Modemimi sıfırlamak zorunda kaldım ve bir anda kendisini tekrardan yeniden başlattı. Olayı anlamadım, sonradan anladım ki kendisini güncellemiş.

Eki Görüntüle 624918

Güncelleme gelmediyse modemi sıfırlayın o şekilde muhtemelen tekrar başlamasıyla beraber güncelleyecektir. Root erişimine sanırım tamamen kapalı, bir türlü giremedim.
Ayrıca hat değerlerinizi yeni fark ettim. VDSL2'de 9Mbps indirme altyapı desteğiniz varken 13Mbps yükleme altyapı desteğiniz var. Anormal bir durum açıkçası...

Root şifresi zaten santrale Türk Telekom kullanıcı adı ile giriş yapar yapmaz değişikliğe uğruyordu. Yeni sürümle tekrardan değiştirmişler gibi duruyor. 2017 sürümünde Türk.net ve Root erişimimle gayet memnunum açık konuşmak gerekirse. :)

Eki Görüntüle 624926

2 Adet root şifresi denedim olmadı. Root şifresi değiştirmek için konsola bir javascript kodu yazdım ama veriye erişim izni yok dedi. Güncelleme geldi sevindim, sonra üzüldüm. Yapmayın sakın. :D
Root yok şu an, nasıl gireceğim bilmiyorum ama girmem gerek.
Ayrıca hat değerlerinizi yeni fark ettim. VDSL2'de 9Mbps indirme altyapı desteğiniz varken 13Mbps yükleme altyapı desteğiniz var. Anormal bir durum açıkçası...

Hocam hiç sormayın deli oldum. Yeni nakil verdim, 3-4 adet farklı farklı cat-6, telefon kabloları denedim ama yok, hat zayıflaması bir türlü düşmüyor. Problem %99 portta ya da saha dolabında, yarın gelecekler umarım.

Bu arada son sürüm için root şifresini şu şekilde ayarlayabiliyormuşuz;

Şu an root'a giriş yaptım, başarılı bir şekilde çalışıyor.
1595800668045.png

:D ? Gerçek mi acaba.
1595800862276.png

Son düzenleme:
Tebrikler hocam. Root şifresi eski şifrelerden birisi mi yoksa farklı mı?

Hocam root sifresi bu: 8lK!5ikI60B@
Ancak bu sifrenin aktiflestirilmesi gerekiyormus.
Buradan ulasabilirsiniz;

Hocam root sifresi bu: 8lK!5ikI60B@
Ancak bu sifrenin aktiflestirilmesi gerekiyormus.
Buradan ulasabilirsiniz;
Teşekkürler ama açık konuşmak gerekirse güncellemeyi düşünmüyorum. Mevcut bellenim (firmware) yeteri kadar stabil ve az kaynak tüketiyor. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı