Türk Telekom telefon görüşmesi sırasında hat kesiliyor

emiryglc

Femtopat
Daha fazla  
Xiaomi cihazım yurt içi ve stock ROM'u attıktan sonra telefon konusunda sıkıntılar yaşamaya başladım. Örneğin birini arayınca çalma sesi hiç gelmiyor sonra bir anda telefon açıldı gözüküyor fakat ne benim sesim gidiyor ne karşıdakinin sesi geliyor. Bazen konuşurken durduk yere çağrıyı sonlandırıyor kendi kendine. Bazen de karşıdakinin sesi gidiyor benimki gitmiyor. Fakat karşıdaki kişi beni aradıysa bu sorunlar oluşmuyor. İlk başta hatla alakalı olduğunu düşündüm müşteri hizmetleriyle görüştüm fakat bir sorunun olmadığını söylediler ve bu sorunu yaşayan tek kişi benim. Bu sorunu custom ROM'lardan stock roma geçince yaşamaya başladım daha çok. ROM'la alakalı olduğunu düşünüp birçok farklı sürümü denedim ama sorun aynı. Cihaz yurt içi olduğu için IMEI'lere de herhangi bir zarar gelmiyor ROM kurarken, yerinde duruyor halen de. Gerçekten bu durum çok sorun yaratmaya başladı. İnternette çok araştırdım ama bununla ilgili bir tane bile yazı yok belki buradan bilen çıkar. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Örneğin birini arayınca çalma sesi hiç gelmiyor sonra bir anda telefon açıldı gözüküyor
Şahsen ben bu sorunu MIUI 13 Android 12 sürümüne bağlamaktayım.
MIUI 14 veya MIUI 12 sürümlerinde bu sorunlar bulunmamaktadır.

Xiaomi cihazım yurt içi ve stock ROM'u attıktan sonra telefon konusunda sıkıntılar yaşamaya başladım. Örneğin birini arayınca çalma sesi hiç gelmiyor sonra bir anda telefon açıldı gözüküyor fakat ne benim sesim gidiyor ne karşıdakinin sesi geliyor. Bazen konuşurken durduk yere çağrıyı sonlandırıyor kendi kendine. Bazen de karşıdakinin sesi gidiyor benimki gitmiyor. Fakat karşıdaki kişi beni aradıysa bu sorunlar oluşmuyor. İlk başta hatla alakalı olduğunu düşündüm müşteri hizmetleriyle görüştüm fakat bir sorunun olmadığını söylediler ve bu sorunu yaşayan tek kişi benim. Bu sorunu custom ROM'lardan stock roma geçince yaşamaya başladım daha çok. ROM'la alakalı olduğunu düşünüp birçok farklı sürümü denedim ama sorun aynı. Cihaz yurt içi olduğu için IMEI'lere de herhangi bir zarar gelmiyor ROM kurarken, yerinde duruyor halen de. Gerçekten bu durum çok sorun yaratmaya başladı. İnternette çok araştırdım ama bununla ilgili bir tane bile yazı yok belki buradan bilen çıkar. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.
Ben bunun yüzünden cihaz değiştirmiştim.

@364809

Son düzenleme:
Başka bir telefon uygulaması denedin mi?

Google telefon uygulaması gibi?

Stock ROM'da zaten Google dialer bulunuyor hocam.

Şahsen ben bu sorunu MIUI 13 Android 12 sürümüne bağlamaktayım.
MIUI 14 veya MIUI 12 sürümlerinde bu sorunlar bulunmamaktadır.

Ben bunun yüzünden cihaz değiştirmiştim.

@364809

Cihaz için mevcut olan tüm sürümleri denedim. Buna MIUI 14 Android 13 de dahil.

Stock ROM'da zaten Google dialer bulunuyor hocam.

Google dialer gibi dedim, tek dialer uygulaması Google'a ait olan değil. Mi nin kendi dialer uygulamasını deneyebilirsin, Store uzerinde var mı bilmem ama APK bulabilirsin.
Deneme amaçlı başka bir dialer dene diyorum yani.

Geri
Yukarı