Türk Telekom trace değeri ve gayrettepe sunucusu sorunu

Bir anormallik var burada. PingPlotter üzerinden tekrar sorgu yapar mısın?
Sabah yapacağım. 00:00'dan sonra anormal bir ping sorunum çıktı sabah sorgu yapıp ss'ini atarım.
Dün akşam bir çalışma yaptılar ping değerlerimin içine ettiler diyebilirim. Şuan CS:GO sunucusuna pingim 10 artmış. PingPlotter değerlerimi aşağıya bıraktım. @1mpR0sibbLe
1603534660796.png

Son düzenleme:
@Patrixcs @1mpR0sibbLe Kocaeli/Derince'de oturuyorum. Buyurun beklerim :D.

Fiber geldiğinde TürkNet'e geçiş yapacağım. Fiberde bana ne kadar ping sağlıcaklar göreceğiz. Genelde benim bulunduğum bölge ping altyapı konusunda iyi. Superonline ve Vodafone ping değerleri muhteşem ötesi. Superonline fiberde arkadaşım Fortnite sunucu seçme yerinde 39-40 alıyor. Mahsum ben dibinde TT ile 62 ms alıyorum :(. Sol fiberim olsa hemen geçerdim. Belediyeler sanırsam engelliyor. TT altyapısı var bende şu an ya TT borularından fiberini geçerecekler ya da belediyenin kazdığı hat veya borulardan geçerecekler. Belediyelerden maşallah metre başına 300-400 TL istiyor. Sol fiber ile geçen konuştum bana durumu anlattılar. Hiç altyapı olmasa belediye kazma izni verip getirceklerini söylediler. Şu belediyeler düzgün olsa şu an belki sol fiberim olurdu. Düşük pingin yüksek download hızının tadını çıkarırdım :(. Belediyeler yüzünden leş VDSL2 mahkumum şu anlık. Daha TT'den fiber ile ilgili en son masrafları çıkartıyoruz diye bir haber geldi. Konuştuğumda ise fiberi ücretsiz çekilcekmiş. Sitede boru yok ise fiber kabloları geçirmek için ona para vercez. Biz siteyi yaptırırken müteahhite borular için fiber kablolar için para verdik. O şahıs ise boru koydumu bilmiyoruz. Fiber kablo yerine telefon kablosu getirmiş bütün evlere. Sövsem şu an o kadar haklıyım ki dövsem bile haklıyım. Biz bunu 5 yıl sonra öğrendik :(. Ben zaten bu konuda dersimi aldım. Bir daha ev yaptırırsak çalışmaları her gün izleceğim. Yoksa ucuza kaçmak için her şeyi yapıyorlar.
Görünüşe göre aynı bina içinde bulunan 2 cihaz arasında veri kaybınız var. Bunun 2 açıklaması var. Ya network birimi beceriksiz ya da cihazın kapasitesi aşıldı.

Benim sorun tam olarak ne? Bıktım artık gına geldi. Bir oyun için aylık 30 TL statik IP'ye vermek istemiyorum.
88 ile başlayan IP bloğundaki ping değerleri. (CGN havuzu)

2020.07.24-03.28.png

85 ile başlayan IP bloğundaki ping değerleri. (Statik IP)

2020.10.23-22.15.png

Son düzenleme:
Gayrettepe POP noktası ping sorgulamalarına kapalı olduğu için %75 loss görünüyor. Loss olsaydı min. gecikme süresi yüksek olurdu.
Sizi Bolu'dan Afyon'a oradan da Ümraniye üzerinden Gayrettepe'ye aktarmış. Muhtemelen sistem otomatik olarak en iyi rotanın bu olacağına karar vermiş.
Rotayı uzatmış olmasına rağmen gecikme değerleri çok iyi.
Hortlatıyorum ama bende de aynı durum var. Bu normal mi yani? Herkeste mi oradan aktarıyor?
Arkadaşlar sunucular iyileşti galiba ben Avrupa'da 67 ms den 49 a düştüm.
Nasıl oldu?

Hortlatıyorum ama bende de aynı durum var. Bu normal mi yani? Herkeste mi oradan aktarıyor?
Normal ama bazen yine de İSS kaynaklı Packet Loss olabilir. Varış noktasındaki PL değerine bakmalısınız bunun için.

Comnet kullanıyorum. İSS Valve rotasını iyileştirdi ve tam peeringi sağladı. Şu an 42ms ile bağlanıyorum. Yeni POP noktası ve Peering ile oldu diyebilirim.

Normal ama bazen yine de İSS kaynaklı Packet Loss olabilir. Varış noktasındaki PL değerine bakmalısınız bunun için.

Comnet kullanıyorum. İSS Valve rotasını iyileştirdi ve tam peeringi sağladı. Şu an 42ms ile bağlanıyorum. Yeni POP noktası ve Peering ile oldu diyebilirim.
Ben de her sitede bu paket kaybı mı yaptırıyor diyordum. İyi orada sorun yokmuş.

Yine de GeForce Now özelinde sıkıntım var. Yani yok ama var. Nasıl oluyorsa artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı