Türk Telekom upload hızı 0 Mbps çıkıyor

fatihwolfie

Hectopat
Yaklaşık 3 gündür upload hızım 0.0 gösteriyor. Turk Telekom müşteri hizmetleri ile yaptığım 3-4 konuşmaya rağmen problemi çözememeleri ve çözmeyi hep aynı yoldan denemeleri ile aramaktan vazgeçiyorum. Problemi kendim çözeceğim. Modem resetledim, modem kapatıp açtım. Sıfırdan yapılandırdım. Şifre değişikliğine gittim. Kablo değişikliğine gittim ve sonuca ulaşamadım. Hız testlerinde ping değerlerimin normal olmasına rağmen ayrıca R6, CS:GO gibi oyunlarda ping problemi yaşıyorum bu da cabası ve upload hızından kaynaklı tahminimce. Fikri, çözüm yolu veya konuyu yaşamış arkadaşlardan destek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum acaba yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim 2 hafta oldu yaklaşık.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 87
IPv4 kapsamında Türkiye'deki ISS'ler IP yetmediğini belirterek farklı donanımlar kullanarak gerçek bir IP'ye yüzlerce kişiyi bağlayabiliyor. TurkNet bunu yapmaya başladı ve abarttılar. Eskiden ping sorunu yaşamazken şimdi yaşıyorum. Veya hız testinde 13-14 mbit çıkan internete rağmen instagram videosu izleyemiyorum mesela. ipbul gibi sitelerden bakmayın. Modem arayüzünde DSL sayfasında oluyordu sanırım o dediğim CGNAT kontrolü.
kardeşim benim ip modem arayüzünde 192 ile başlıyor. bu dediğin sistem mi oluyor ? bir çözümü var mıdır bunun acaba ? ben kendi evimde sorun yaşamıyourm upload için ama hız 35mbit olsa bile akşamları genel yoğunluktan sanırım hızım sanki 1-2 mbit oluyor gibi. bu da dediğin bir ip adresine yüzlerce kişiyi bağlamalrından oluyordur. çözüm yolunu bilen varsa lütfen cevaplasın.

Aynı sorun bendede var internet hızım 24 mbps upload 0 google giriyor ama herhangi bir sayfayı açmıyor youtube giriyor video açmıyor lol valorant gibi oyunlara girmeye çalıştığımda girmiyor telefon wifisinden bağlandığımda youtube açmıyor instagram felan girmiyor bende defalarca türk telekom müşteri hizmetlerini aradım modemi fabrika ayarlarına al felan dediler hepsini yaptım düzelmedi türk telekomdan eve gelip modemi değiştiler yine düzelmedi çözebilen varsa yardımcı olabilir mi

Geri
Yukarı