Türk Telekom VDSL altyapısında ev telefonu gerekli mi?

betxbet

Decapat
Türk Telekom VDSL altyapısında ev telefonu gerekli mi? Uzunca bir süredir ev telefonu kullanmadığım için iptal ettirmek istiyorum ancak Türk Telekom'da yetkili kişi internetin telefon kabloları ile geldiğini dolayısıyla iptal edersem internet hizmeti de alamayacağımı söylüyor. Komşularımdan ev telefonu olmayanların interneti var ama bu durum nasıl olabiliyor? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Türk Telekom VDSL altyapısında ev telefonu gerekli mi? Uzunca bir süredir ev telefonu kullanmadığım için iptal ettirmek istiyorum ancak Türk Telekom'da yetkili kişi internetin telefon kabloları ile geldiğini dolayısıyla iptal edersem internet hizmeti de alamayacağımı söylüyor. Komşularımdan ev telefonu olmayanların interneti var ama bu durum nasıl olabiliyor? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Ne alakası var ya. Saçmalamış resmen o yetkili kişi.

İnternet aboneliğinizi ev telefonundan alıyorsanız evet müşteri hizmetlerinin dediği doğru. PPPoE kullanıcı adınız 212000000@ttnet olaraksa yalına geçemezsiniz. Ancak mevcut aboneliğinizi iptal edip internet türünüzü yalın internete çevirirseniz o zaman ev telefonunu rahatça iptal edebilirsiniz ve internetinizi ev telefonsuz olarak kullanırsınız. Yalın xDSL ücreti olarak 10TL gibi tutar eklenecek faturanıza bilginiz olsun. Ben Türk Telekom'dan yalın fiber internet alıyorum. Ayrıca fiber hattıma tanımlı ev telefonum da var. Ev telefonumun üzerinden internet almıyorum. Ev telefonunu ve interneti de böyle ayırabilirsiniz eğer ikisini kullanmak isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı