Türk Telekom VDSL hız veremiyor

CLAUDRESSED

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen günlerde altyapı sorguladığımda HiperNet yani VDSL hız alabileceğim gözüktü türknettede 70 Mbps veriliyor gözüküyor. Aradık Türk Telekom'u ilkte bizde gözükmüyor dediler sonraki gün aradık evet gözüküyor dediler bizde 50 Mbps'lik paket aldık geçişiniz 24 saat içinde yapılacak dediler. 24 saat sonra mesaj geldi geçiş yapılamadı diye aradık mesafeniz fazla olmuyor size 35 verebiliyoruz dediler 35 olsun dedik 24 saat sonra yine geçiş yapılamadı dediler. Yine aradık bu sefer de yine mesafe fazla demişler baktım santrale mesafe ne kadar 182 metre diyor. 182 metreye verememeleri normal mi?

Geçen bizim küçük kardeşin evine alamadık mesafe yüzünden. Önceden evinin önünde port vardı ama güncelleme ile çoğu portu devre dışı bırakmışlar. En yakın alabileceği direk 130 metre olduğu için veremediler.

Arkadaşlar geçen günlerde altyapı sorguladığımda HiperNet yani VDSL hız alabileceğim gözüktü türknettede 70 Mbps veriliyor gözüküyor. Aradık Türk Telekom'u ilkte bizde gözükmüyor dediler sonraki gün aradık evet gözüküyor dediler bizde 50 Mbps'lik paket aldık geçişiniz 24 saat içinde yapılacak dediler. 24 saat sonra mesaj geldi geçiş yapılamadı diye aradık mesafeniz fazla olmuyor size 35 verebiliyoruz dediler 35 olsun dedik 24 saat sonra yine geçiş yapılamadı dediler. Yine aradık bu sefer de yine mesafe fazla demişler baktım santrale mesafe ne kadar 182 metre diyor. 182 metreye verememeleri normal mi?

Öyle saçmalık mı olur kardeşim 280 300 metre benim evim santrale 59 Mbps hız veriyor ama ISS farklı.

Öyle saçmalık mı olur kardeşim 280 300 metre benim evim santrale 59 Mbps hız veriyor ama ISS farklı.

Santral ayrı konu! biz hat alacağı direklerden ve direkteki portlardan bahsediyoruz.
Direklerdeki kutuların çoğunu çıkarmışlar ve her 150 metre direğe bir kutu takmışlar. Kutulu direğe yakın olanlar alabiliyor.

Dosya Ekleri

• adsl.jpeg
    adsl.jpeg
    65,7 KB · Görüntüleme: 26
Buradan sorgulamayı deneyin.

Zaten burada 70 Mbps çıkıyor Türk telekomdada sorgulayınca HiperNet çıkıyor. Neyse zaten inegölde oturuyorum her yerde fiber çalışması var bize de gelecek yakında müşteri hizmetleride zaten fiberi bekleyin bence demiş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı