Türk Telekom VDSL2 Hat değerlerim normal mi?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Merhaba, Türk Telekom VDSL2 kullanıyorum. Altyapı 87Mbps destekliyor. Ben 24'lük paket kullanıyorum. 50'ye geçmek istiyorum ancak eskisi gibi sorun yaşarım diye endişeliyim. Türk Telekom 1 aylığına upload hızını 2 katına çıkardığı için yüksek. Normalde 2.9Mbps'yi geçmiyor. Telefon kablosuyla hizmet alıyorum. Ben bu hat üzerinden 50Mbps'lik paketi sorunsuz kesintisiz şekilde kullanabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (70).png
    Ekran Görüntüsü (70).png
    11 KB · Görüntüleme: 113
Merhaba, Türk Telekom VDSL2 kullanıyorum. Altyapı 87Mbps destekliyor. Ben 24'lük paket kullanıyorum. 50'ye geçmek istiyorum ancak eskisi gibi sorun yaşarım diye endişeliyim. Türk Telekom 1 aylığına upload hızını 2 katına çıkardığı için yüksek. Normalde 2.9Mbps'yi geçmiyor. Telefon kablosuyla hizmet alıyorum. Ben bu hat üzerinden 50Mbps'lik paketi sorunsuz kesintisiz şekilde kullanabilir miyim?
Altyapın modeme göre 105Mbps indirme ve 30Mbps yükleme hızı destekliyor. Bence 50Mbps hiç sorun olmaz.

SNR değerlerin falan da çok iyi ama biraz hat zayıflaması var.

Farklı İSS'ler ne kadar destekliyor? Onları da deneyebilirsiniz.
iss'mi değiştiremem. zaten altyapı türk telekomun olduğundan başkasına güvenemem. komşumun hat değerleri aynı ancak turkcell kullanıyor ve pingi daha yüksek. ben 24lük paketten 22down kampanyalı 5.8/normal 2.9up ve 6 ping alıyorum.
Altyapın modeme göre 105Mbps indirme ve 30Mbps yükleme hızı destekliyor. Bence 50Mbps hiç sorun olmaz.

Farklı İSS'ler ne kadar destekliyor? Onları da deneyebilirsiniz.
anlık speedtest sonucum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (71).png
    Ekran Görüntüsü (71).png
    55,3 KB · Görüntüleme: 69
Altyapı 105'e kadar destekliyor sorunsuz istediğiniz paketi alabilirsiniz.
şöyle bir sorunum var. daha önce 50 kullanıyordum. kablolu bağlantıda 48 mbps down 5mbps up alırken kablosuzda 27mbps down 3.5mbps up alıyordum. ping 14-21 değişiyordu. bu sorunu tekrar yaşar mıyım ? karantinada altyapıyı güçlendirdiler.

Ping konusunda sıkıntı olmaz ama kablosuz bağlantıda hız düşmesi illa ki olur.
adresimde anlık internet bağlantısı var ancak kapsama haritasında bilgiye ulaşılamadı diyor. şimdi geçiş yapsam dsl bağlantısı yok uyarısı alır mıyım yoksa sağlıklı çalışır mı ? o hatayı alınca ekibin gelip düzeltmesi gerekiyor. öteki türlü çalışmıyor. ne yapmalıyım ?
Ping konusunda sıkıntı olmaz ama kablosuz bağlantıda hız düşmesi illa ki olur.
çıldırıcam ya asla internet kullanmayan aile büyüğümün evinde hem superonline hem de türk telekom fiber varken benim binamda telefon kablosu :')

peki bu hat zayıflaması bağlantının sağlığını etkiler mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı