Türk Telekom vs Türkcell Süperonline

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom Fibernet 24 Mbps AKN 75 GB kullanıyordum. Taahütüm bitti. Şimdi aynı kampanya 60 TL. Süperonline'da ise Hipernet 16 Mbps 75 GB AKN 64 TL ilk 3 ay ücretsiz. Süperonline fiber alt yapısı burada yok bu yüzden Hipernet'e baktım. Fakat alt yapı geldiği zaman taahhüt içerisinde ücretsiz geçme hakkım olacak. Süperonline geçmek istememin sebebi Türk Telekom'dan hiç memnun olmamam. Kopma sorunu, hız problemi vs sorunlarının hepsini yaşadım. Her ay en az 12-13 kere kopma yaşıyorum. Sizce hangisine geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçtim Superonline'a kısa bir süre önce. Hız gayet stabil. 16 Mbps'e kadar diyor ve ben 13-14 alabiliyorum. Bulunduğunuz yere göre hizmetin kalitesi de değişecektir. Müşteri hizmetleri gerçekten sorununuzu çözmek için çabalıyor (En azından öyle görünüyor). Bunun haricinde kopma vb sorunlar pek yaşamıyorum (Hatta hiç yaşadığımı hatırlamıyorum). Ancak verdikleri modemler pek kaliteli değil. Aynı andan bir kaç kişi bağlanınca ping yükselebiliyor. Sonuç olarak mükemmel değil ama ülke şartlarında mükemmeli aramak yanlış olur. Bu yüzden bence gayet iyi. Superonline'ı tavsiye ederim.

Hocam size direk başıma gelen olayı anlatayım.
Eski evimizde 4 yıldır Superonline 20 mbps 20 GB Akn ADSL kullanıyorduk. Ben league of legends oyuncusuyum. Ping değerleri çok önemli bu yüzden. Superonline ile 46 MS sabit olarak oynuyordum. Yeni eve neden yaptık nasıl yaptık TTNET fiber 24 mbps 35 GB Akn aldık. İlk kurulduğu iki ay 120 MS ile zor oynadım. Bu değerlerin iyice yükseldiği, bunun yüzünden kaybettiğim oyunlar oldu. Sonra birçok kez iletişime geçtim en sonunda modem modunu falan değiştirdim. 65 MS - 150 MS arası değişiyor oyunda idare ediyoruz. Sen de zaten TTNET kullanıyorsun biliyorsun halini aradaki değişimi göstermek için yazdım. Superonline al geç bence.

Superonline 35mbps download , 2 mbps upload paketini kullanıyorum. Hız testlerinde download hızım 33mbps çıkıyor. 1-2 mbps az hız veriliyor o kadar. Oda zaten o an kullanılan hızdan kesiliyordur herhalde. Tavsiye ediyorum.

Türk Telekom'un 24 Mbps paket almıştım. 12-13 zor gösteriyordu PUBG Mobile ve Minecraft pocket Edition oyuncusuyum. Ancak 140 ping altına inemiyordum. Turkcell Superonline aldım saat 18.00'dan 8.00'a kadar 100 Mbps idi bu Superonline alınca bir anda 10 altına 80 üstüne çıkmamaya başladım. Gecikme kasma falan sadece 1 kere oldu o da 2 ayda ben gayet memnunum Turkcell Superonline'dan ;)

Başka bir karşılaştırma olsa altyapı önemli derdim de, burada karşılaştırılan uzay mekiği ile tofaş gibi olmuş. Yıllardır Superonline kullanıyorum. Turk Telekom kullandığım kısa bir süre hayatımın en büyük hatasını yaptığımı anlamıştım. Turkcell internet konusunda en iyisi.

Türk Telekom'un 24 Mbps paket almıştım. 12-13 zor gösteriyordu PUBG Mobile ve Minecraft pocket Edition oyuncusuyum. Ancak 140 ping altına inemiyordum. Turkcell Superonline aldım saat 18.00'dan 8.00'a kadar 100 Mbps idi bu Superonline alınca bir anda 10 altına 80 üstüne çıkmamaya başladım. Gecikme kasma falan sadece 1 kere oldu o da 2 ayda ben gayet memnunum Turkcell Superonline'dan ;)
4 yıl önceki konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı