Türk Telekom Yavaş İnternet Sorunu

smarst

Kilopat
Yer
Manisa
16 Mbps sınırsız internet kullanmaktayım. İnternet hızım en az 15 olarak kullanıyordum. Bugün internet hızımın aşırı şekilde yavaşladığını fark ettim. Modemden baktığım zaman DSL değerlerinin düştüğünü gördüm. Bu düşüş neden yaşanabilir?

Yukarı akım hızı168 Kbps
Aşağı akım hızı3571 Kbps

Altyapınızdan Kaynaklı olabilir. Bakım olabilir yada santralden düşürmüş olabilirler modeminizi resetleyin eğerki düzelmezse türktelekomu arayın türk telekom bizdede çok sıkıntı çıkarıyor pek tavsiye etmiyorum

Maximum rate'i görmek lazım o değeri de atarsanız yorum yapılabilir. Müşteri hizmetlerini arayın, Paketim 16'lık modeme gelen hız 3'lük hız güncellemesi istiyorum diyin 5-6 dk. da hallederler

Maximum rate'i görmek lazım o değeri de atarsanız yorum yapılabilir. Müşteri hizmetlerini arayın, Paketim 16'lık modeme gelen hız 3'lük hız güncellemesi istiyorum diyin 5-6 dk. da hallederler
Aynı durum bende de var tek yaptıkları arıza kaydı açıp 48 saat sonra giderildi mi? tarzı mesaj atıp konuyu kapatmak. Teknik destek sıfır. Sorunun nerede olduğu söyleyebilecek bir tane insan yok.

Aynı durum bende de var tek yaptıkları arıza kaydı açıp 48 saat sonra giderildi mi? tarzı mesaj atıp konuyu kapatmak. Teknik destek sıfır. Sorunun nerede olduğu söyleyebilecek bir tane insan yok.

Şu anda kullanıcının paketi 16, 15 hız alırken bir anda tanımlanan hızı 3 lere düşüyor, hız güncellemesi yapınca düzelir, Eğer hızı 16, yukarıda attığıda 16 olsaydı ama aldığı hız başka olsaydı o zaman durum farklı olurdu. Şu anda hız güncellemesi ile çözülür gibi görünüyor.

Hız güncellemesi yaptırdık ve değerler bu şekilde. Bugün tekrardan arayacağım.
Yukarı akım hızı178 kbps
Aşağı akım hızı2047 kbps
Kopma sorunu olmayan internetimiz de defalarca kopma yaşanmış fakat bizim haberimiz yok. Ekip gelip inceleme yapacakmış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı