Türk Telekom yavaş internet

Şurdan altyapınızın desteklediği hızı öğrenip SS atar mısınız?
Bir de Türk Telekom'da hangi paketi kullanıyorsunuz? Kaç Mbps almanız gerekiyor?

14 Mbps 1 Mbps'ye kadar upload diyor.
Taahhüt yoksa altyapı destekliyorsa TurkNet'e geçin.
TT altyapısı kullanıyor ama bence daha iyi TT kullanan komşum 100Mbps alamazken ben TurkNet ile 100Mbps alıyorum.

Taahhüt yok altyapı destekliyor TurkNet'e nasıl geçebilirim?
Şu an fiber üzerinden mi alıyorsunuz interneti?

Evet %100 eminim fiber olduğuna hatta para bile verdim fiber olması için.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.09.01 - 16.31.18.23.png
    Desktop Screenshot 2021.09.01 - 16.31.18.23.png
    539,6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Fiberiniz yok. 14 mpbs fiber olmaz. O attığınız ss'de ADSL altyapınız yazıyor hatta. Fiber yazardı fiber olsaydı.
Hocam ADSL altyapıda normal yapabileceğiniz birşey yok. Bilgisayarı kablolu bağlarsanız biraz daha iyileşir.

Fiber olduğunu size kim söyledi? Fiber olsa evinizde fiber kablo olur zaten.
1630503894951.png

Bu cihaz olur.

Altyapı sorgulama yapın birçok bölgeye VDSL geldi diye biliyorum bir deneyin şansınızı. Ben şuan kullanıyorum son derece memnunum.

Benim de bulunduğum yerde size 14 Mbps ADSL verebiliriz diyordu Telekom. Yerel Telekom bayisine gittim, adamlar oradaki yetkili saha şefini vs. aradı. Ardından bana VDSL verdiler. 35 Mbps bağladılar. İstesem 50 Mbps hız alabilirim. İşi bilen adamlar bunu yapıyor bir şekilde. Telekom'un tek artısı Online oyun servisleri ve bazı VPN'leri engellememesi (veya bu VPN'lere hız düşürmemesi). Cloudflare Warp 1.1.1.1'in sıkıntısız çalıştığı yek ISS galiba. Kafadan 8-10 ping düşürüyor bu VPN Wireguard protokolü ile. Dün TurkNet, Mlenicom kullanan arkadaşlarda denedik sorun yaptı. Ya internet gitti ya da hız düşüp ping arttı bu VPN ile.
Bu arada Turknet kullanırken ping stabilitesi ve düşüklüğü için denediğim statik IP hizmeti Telekom'da işe yaradı. Bu şans işiydi ve tuttu.

Yeni konular

Geri
Yukarı