Türk Telekom yavaş internet

Luan M

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar.
Yaklaşık 5 yıldan beri Türk Telekom rezaletinin zincirindeyim ve bu 5 yıl içerisinde bir gün bile internetim iyi olmadı.
Oyunlarda bir kere bile pingimin yükselmediğini görmedim YT de video izlerken hep takılmalar sitelere yavaş girmeler vesale bitmek bilmiyor.
Müşteri hizmetlerini ne zaman arasam bir sorun yok, sitede sorun vardır, oyunda sıkıntı vardır gibi bomboş iddialarda bulunuyorlar.
Altyapım kötü diyeceğim ama hayır değil 150Mbps'ye kadar desteklendiği söyleniyor lakin benim şu an kullandığım paket 12Mbps'li kotasız sınırsız bir paket.
Altyapımda Superonline altyapısıda bulunmaktaymış 50 75 Mbps'ye kadar hız verebilirlermiş.

Size sorularım şu dostlar, Türk Telekom'da paketimi yükseltsem oyunlarda bitmek bilmeyen lag ve site yavaşlıkları biter mi?
Eğer bitmezse sizce Superonline'a geçmeli miyim yoksa TurkNet gibi ISS'leri mi önerirsiniz?

TurkNet'i önermem. Ben de TurkTelekom kullanıyordum. Gerçi benim sorunum hız değildi, ben fiyatın cazipliğinden dolayı TurkNet'e geçtim ama önermem. Aldığınız hız her dakika değişiyor. Kaldı ki vaat edilen hızı da alamıyorum. Ayrıca son 1 haftadır akşamları büyük hız düşüşleri oluyor.

TurkNet'i önermem. Ben de Türk Telekom kullanıyordum. Gerçi benim sorunum hız değildi, ben fiyatın cazipliğinden dolayı TurkNet'e geçtim ama önermem. Aldığınız hız her dakika değişiyor. Kaldı ki vaat edilen hızı da alamıyorum. Ayrıca son 1 haftadır akşamları büyük hız düşüşleri oluyor.

Ara ara kopmalar oluyor mu?

Evet. Hatta desteğe yazdığım sorunlar 3 hafta oluyor devam ediyor. Eğer geçmeyi düşünüyorsanız kesinlikle önermem.

Bende TurkNet kullanıyorumda bende de aynı sorun var. Aralıklarla kopmalar oluyor. Böyle devam ederse başka firmaya geçeceğim ama ona da karar veremedim Superonline ya da Türk Telekom(TurkNet'le aynı altyapıyı kullanıyorlar aynı sorun olur mu onu da düşünmüyor değilim.)
Hata olarak da websitede bu yazıyor.(DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG)

Bende TurkNet kullanıyorumda bende de aynı sorun var. Aralıklarla kopmalar oluyor. Böyle devam ederse başka firmaya geçeceğim ama ona da karar veremedim Superonline ya da Türk Telekom(TurkNet'le aynı altyapıyı kullanıyorlar aynı sorun olur mu onu da düşünmüyor değilim.)
Hata olarak da websitede bu yazıyor.(DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG)
Ben önceden TürkTelekom kullanıyordum. Herhangi bir sıkıntısı yoktu, geçme sebebim fiyatlarının tuzlu olmasıydı. Ama ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşuna denmemiş sanırım.

Öncelikle herkese selamlar.
Yaklaşık 5 yıldan beri Türk Telekom rezaletinin zincirindeyim ve bu 5 yıl içerisinde bir gün bile internetim iyi olmadı.
Oyunlarda bir kere bile pingimin yükselmediğini görmedim YT de video izlerken hep takılmalar sitelere yavaş girmeler vesale bitmek bilmiyor.
Müşteri hizmetlerini ne zaman arasam bir sorun yok, sitede sorun vardır, oyunda sıkıntı vardır gibi bomboş iddialarda bulunuyorlar.
Altyapım kötü diyeceğim ama hayır değil 150Mbps'ye kadar desteklendiği söyleniyor lakin benim şu an kullandığım paket 12Mbps'li kotasız sınırsız bir paket.
Altyapımda Superonline altyapısıda bulunmaktaymış 50 75 Mbps'ye kadar hız verebilirlermiş.

Size sorularım şu dostlar, Türk Telekom'da paketimi yükseltsem oyunlarda bitmek bilmeyen lag ve site yavaşlıkları biter mi?
Eğer bitmezse sizce Superonline'a geçmeli miyim yoksa TurkNet gibi ISS'leri mi önerirsiniz?
12mbps hız günümüz için oldukça düşük ve sorunlarınızın büyük sebebi bu olabilir. yan sitedeki komşumla aynı superonline altyapısını kullanıyoruz. onun paketi 16mbps benim 200mbps. o csgo oyununda 100ms civarları ping alırken(en optimum koşulda, yani evde ondan başka internet kullanan olmadığında. başkası interneti kullanmaya başladığında pingi 200 300 uçmaya başlıyor) ben 50 civarları alıyorum. geçtiğimiz aya kadar ben türk telekom 100mbps paketini kullanıyordum onda da 80ms civarında ping alıyordum. bu biraz altyapıya, modeme, tesisata, bilgisayara göre de fark edebilecek bişey. ama internet hızınızı yükseltmenizi şiddetle tavsiye ederim bütçenizi zorlamayacaksa. superonline a geçip geçmemek size kalmış ama bence günümüzde 50mbps altında kullanılmamalı yoksa pek rahat olmuyor açıkçası :(

Yeni konular

Geri
Yukarı