Türk Telekom'da boş port yok

BurakDogay

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bir arkadaş yeni taşınacağı adres için altyapı sorgulaması yapmış ve fiber altyapı bulunduğunu ancak boş port olmadığını öğrenmiş. Bu bana çok garip geldi çünkü fiber altyapıda genelde port sorunu yaşanmaz diye biliyorum.
Sorgulama sonuçları:

Eki Görüntüle 1260388

Eki Görüntüle 1260391

Görüldüğü üzere fiber altyapı var ama garip bir şekilde port yok.
Nasıl bir yol izlenmeli sizce?
Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi forumlar!
Hocam merhaba. Nasılsınız? Sorunu hallettiniz mi veya nasıl hallettiniz? Ben de aynı sıkıntıdan mağdur kaldım. Türk Telekom boş port yok diyor fiberde. Yarın Türk Telekom müdürlüğüne gitmeyi planlıyoruz. Dediğiniz gibi şu an internetsiz kaldık, zor yazıyorum :( Bir de bu süreç uzun sürer mi acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    27,8 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Nasılsınız? Sorunu hallettiniz mi veya nasıl hallettiniz? Ben de aynı sıkıntıdan mağdur kaldım. Türk Telekom boş port yok diyor fiberde. Yarın Türk Telekom müdürlüğüne gitmeyi planlıyoruz. Dediğiniz gibi şu an internetsiz kaldık, zor yazıyorum :( bir de bu süreç uzun sürer mi acaba?

İsterseniz şimdilik VDSL pakete geçin, boş port açıldığı zaman Fiber'e başvurursunuz. Portların boşalması belki 1 gün, belki 1 ay, belki 1 yıl bile sürebilir. Siz yine de her gün takip edin, boş port olduğunda başvuru yapın.

Portlar hakkında pek bilgim yok ama Türk Telekom pişmanlıktır...

Bunu neye göre yargılıyorsun? ADSL internet kullanılınca tabii Türk Telekom pişmanlıktır. VDSL Türk Telekom'un internetini kullanıyorum 1.5 yıldır hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar maksimum 37 Mbps destekleyen altyapı 72'ye çıktı altyapı çalışmalarından dolayı.

Bir sonra ki zamları bekle, o zaman herkes başka internet firmasına geçer. TurkNet iyi diyorlar, bir bakmanızı tavsiye ederim.

İsterseniz şimdilik VDSL pakete geçin, boş port açıldığı zaman Fiber'e başvurursunuz. Portların boşalması belki 1 gün, belki 1 ay, belki 1 yıl bile sürebilir. Siz yine de her gün takip edin, boş port olduğunda başvuru yapın.

Bunu neye göre yargılıyorsun? ADSL internet kullanılınca tabii Türk Telekom pişmanlıktır. VDSL Türk Telekom'un internetini kullanıyorum 1.5 yıldır hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar maksimum 37 Mbps destekleyen altyapı 72'ye çıktı altyapı çalışmalarından dolayı.
Ortaya 1 kişi Türk Telekom berbat çok kötü diye bir söz atmış herkeste buna inanmış. Arkadaşım senin altyapın kötü diye koskoca bir şirketi suçlayamazsın.

Bir sonra ki zamları bekle, o zaman herkes başka internet firmasına geçer. TurkNet iyi diyorlar, bir bakmanızı tavsiye ederim.
Evet geçer ama iptal etmiyorlar işte :) taşıma yapıyorlar. Taşıma sırasında port kaybetmiyor kimse.

Tabii en az 50 Mbps internet verebiliyorlarsa arkadaşın evine fiyatına göre çok iyi ama 50 Mbps'in altında biraz pahalı kalabiliyor.

O berbat altyapı daire içinde size ait :) sokaklar ve caddelerdeki çoğu altyapısını fibere dönüştürdüler bu firmaya çamur atamazsınız.

Ben sahadaki altyapıdan bahsediyorum. Şehir hastanesine 150 metre mesafedeyim ama aldığımız hıza bak? Bina ile alakamız yok çünkü müstakil evler burada çok mağdur. 2 yıl Superonline kendi fiber altyapısından hizmet aldım ve tadı ağzımda kaldı hala.

Ben sahadaki altyapıdan bahsediyorum. Şehir hastanesine 150 metre mesafedeyim ama aldığımız hıza bak? Bina ile alakamız yok çünkü müstakil evler burada çok mağdur. 2 yıl Superonline kendi fiber altyapısından hizmet aldım ve tadı ağzımda kaldı hala.
Hangi sağlayıcı para kazanamayacağı bir adrese çok para harcar? Hiç bir firma tabiki de. Tek bir kişi için fiber masrafı yapmazlar.

Geri
Yukarı