Türk Telekom'da internet yok

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
Dün gece video izliyordum. Birden internet kesildi. Bağlı ama internet erişimi bulunmamaktadır hatası veriyor. Kabloları hepsi sağlam. Yeniden başlattım reset attım ama olmadı. Müşteri hizmetleri aradık arıza kaydı oluşturdu acaba bunun nedeni ne olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20220226_123805.jpg
    IMG_20220226_123805.jpg
    24,4 KB · Görüntüleme: 189
Dün gece video izliyordum. Birden internet kesildi. Bağlı ama internet erişimi bulunmamaktadır hatası veriyor. Kabloları hepsi sağlam. Yeniden başlattım reset attım ama olmadı. Müşteri hizmetleri aradık arıza kaydı oluşturdu acaba bunun nedeni ne olabilir?
Bizde vodofone var. Bizde de bazen öyle oluyor. Modeminiz de kırmızı ışık yanıyor mu ?

İç tesisat ve modem kablosunda sorun yoksa binaya gelen dsl kablosu kopmuş ya da hasar görmüş olabilir.

Modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığı yanmıyorsa, internet sağlayıcınızın ana hattı üzerinden bakır kablolarla yardımıyla evinize taşınan ve modeme bağlanan DSL bağlantısı çalışmıyordur ve bu nedenle de internete bağlanamıyorsunuzdur.
Modemini kurdunuz mu?
Kablolar ek ya da kopuk mu?
Bakım çalışması mı var?
Bağlantı sorunu mu var modemde?
Sorunların çözümü icin Türk Telekom ve elektrikci cozecektir ama once sorun kaynağını bulmanız lazım ondan dolayı internet servis sağlıyıcınızı arayınız.
DSL ve internet ışığı yanmıyor derseniz detaylı bilgi sağlarlar.
Hocam bu yerde ek var ve prizde böyle.

Hasar almış olabilir?

Modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığı yanmıyorsa, internet sağlayıcınızın ana hattı üzerinden bakır kablolarla yardımıyla evinize taşınan ve modeme bağlanan DSL bağlantısı çalışmıyordur ve bu nedenle de internete bağlanamıyorsunuzdur.
Modemini kurdunuz mu?
Kablolar ek ya da kopuk mu?
Bakım çalışması mı var?
Bağlantı sorunu mu var modemde?
Sorunların çözümü icin Türk Telekom ve elektrikci cozecektir ama once sorun kaynağını bulmanız lazım ondan dolayı internet servis sağlıyıcınızı arayınız.
DSL ve internet ışığı yanmıyor derseniz detaylı bilgi sağlarlar.

Hasar almış olabilir?
O bant sarılı olan yeri açıp tekrar bağlamaya gerek varmı ona göre yapıcam?

Geri
Yukarı