Türk Telekom'da paket yükselmesine rağmen internet hızı yükselmedi

faikmestan

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle Türk Telekom'da 23.04.2023 tarihinde(bugün) saat 23:00 gibi ev internetimde paket değişikliğine gittim. Paketimi 30 MBPS'e yükselttim ancak bir değişiklik göze çarpmadı. Çünkü eski paketim 16 MBPS'di. Kesinlikle değişim göze çarpardı. Ne indirmelerde ne de Türk Telekom ve Speedtest sitesinde değişmedi. Paketi satın aldıktan sonra herhangi bir şey yapmam şart mı gerekiyor mu? Müşteri temsilcisi, modem değişikliği gibi şeyler gerekli mi veya beklemeli miyim?

Öncelikle Türk Telekom'da 23.04.2023 tarihinde(bugün) saat 23:00 gibi ev internetimde paket değişikliğine gittim. Paketimi 30 Mbps'e yükselttim ancak bir değişiklik göze çarpmadı. Çünkü eski paketim 16 Mbps'di. Kesinlikle değişim göze çarpardı. Ne indirmelerde ne de Türk Telekom ve Speedtest sitesinde değişmedi. Paketi satın aldıktan sonra herhangi bir şey yapmam şart mı gerekiyor mu? Müşteri temsilcisi, modem değişikliği gibi şeyler gerekli mi veya beklemeli miyim?

Modem arayüzüne girip xDSL istatisliklerinin fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim.

Öncelikle Türk Telekom'da 23.04.2023 tarihinde(bugün) saat 23:00 gibi ev internetimde paket değişikliğine gittim. Paketimi 30 MBPS'e yükselttim ancak bir değişiklik göze çarpmadı. Çünkü eski paketim 16 MBPS'di. Kesinlikle değişim göze çarpardı. Ne indirmelerde ne de Türk Telekom ve Speedtest sitesinde değişmedi. Paketi satın aldıktan sonra herhangi bir şey yapmam şart mı gerekiyor mu? Müşteri temsilcisi, modem değişikliği gibi şeyler gerekli mi veya beklemeli miyim?
O da birşey mi?Benim interneti 50mbit yapmışlardı fakat bende altyapı yokmuş.Ben 50mbit fiyatı ödedim 1 sene kadar fakat 16 kullandım iptal de etmediler.:) bu ay kontrat bitti de lanet ede ede iptal ettirdim. fiber bağladım vodafone 200mbit çok memnunum herkesi allah kurtarsın.

Altyapı, modem ikisinden birinde sorun olabilir. Modeminiz nedir?
tp-link td-w9970v3

Modem vdsl destekliyor mu?
DSL Modülasyon Türü:VDSL2 yazıyor ama tam bilmiyorum hocam bu mudur

Şunu da eklemek istedim. Yeni fark ettim. Telefondan Wi-Fi üzerinden Speedtest yaptığımda paketime uygun 30 megabit hız verirken bilgisayarda 5.5 megabit. Sebebi modemden bilgisayara olan kablo olabilir mi?

Son düzenleme:
TP-Link TD-W9970V3

DSL modülasyon türü:VDSL2 yazıyor ama tam bilmiyorum hocam bu mudur?

Şunu da eklemek istedim. Yeni fark ettim. Telefondan Wi-Fi üzerinden Speedtest yaptığımda paketime uygun 30 megabit hız verirken bilgisayarda 5.5 megabit. Sebebi modemden bilgisayara olan kablo olabilir mi?

Olabilir denemekte fayda var.
Ek olarak modem üzerinden DSL sekmesini ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,1 KB · Görüntüleme: 114

Geri
Yukarı