Türk Telekom'dan alınan interneti satmak mümkün mü?

Gregoryen

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Başlıkta belirtiğim gibi arkadaşlar, bir miktar bütçem var. Çatıya dağıtıcı koyarak, interneti çekmek isteyen müşterilerin de evlerinin çatısına alıcı koyarak bu interneti satmak istiyorum.

Türk Telekom'dan aldığım 1.000 Mbps interneti, 10 ve 30Mbps paketler halinde satmak istiyorum.

Müşterilerinin çatısına koyduğum alıcı bir modeme bağlanacak ve bu modem bizim belirlediğimiz özel kullanıcı adı ve şifresi olacak, modem üzerinden veya dağıtıcımız üzerinden bu interneti sınırlayabileceğimizi düşünüyorum.

Türk Telekom üzerinden aldığım 1.000Mbps internet fiyatı şu an 850 TL civarı, bunu 10Mbps halinde sattığımda 100 kişiye verebilirim :)

Ben bunu yapabileceğime kesinlikle inanıyorum.

Yalnız çatıya kuracağım sistemler hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.

Sizce bu yolda çatı ve modem masrafları hariç ek masraflar neler olur, Türk Telekom böyle bir dağıtımda baş ağrısı yaratır mı?

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Herkese merhaba,

Başlıkta belirtiğim gibi arkadaşlar, bir miktar bütçem var. Çatıya dağıtıcı koyarak, interneti çekmek isteyen müşterilerin de evlerinin çatısına alıcı koyarak bu interneti satmak istiyorum.

Türk Telekom'dan aldığım 1.000 Mbps interneti, 10 ve 30Mbps paketler halinde satmak istiyorum.

Müşterilerinin çatısına koyduğum alıcı bir modeme bağlanacak ve bu modem bizim belirlediğimiz özel kullanıcı adı ve şifresi olacak, modem üzerinden veya dağıtıcımız üzerinden bu interneti sınırlayabileceğimizi düşünüyorum.

Türk Telekom üzerinden aldığım 1.000Mbps internet fiyatı şu an 850 TL civarı, bunu 10Mbps halinde sattığımda 100 kişiye verebilirim :)

Sizce bu yolda çatı ve modem masrafları hariç ek masraflar neler olur, Türk Telekom böyle bir dağıtımda baş ağrısı yaratır mı?

Türk Telekom enayi zaten.

Herkese merhaba,

Yasak ama güzel fikir ha :D.

Türk net yeri geliyor alt yapı olmadığı için Türk telekom alt yapısını kullanarak internet veriyor. Buna benzer bir çok internet sağlayıcısı Türk telekom alt yapısından internet satışı yapıyorken, wi-fi sinyali ile benim satış yapmamın ne mahsuru var. İnternet ücretini ödediğim bir aboneliğimin paylaşımını engellenmesini de ben yasal bulmuyorum, o halde kafelerde paylaşımı yapılan internette yasak olmalı.
Bulunduğum memlekette, araplar internet satışı yapıyor. Gittim ofislerine oturdum, internet nereden geliyor size dediğimde Türk telekom'dan satın aldığımız interneti satıyoruz dediler. Fazla detay paylaşamadığı için burada konu oluşturup bilgi almak istedim.

Geri
Yukarı