Türk Telekom'dan alınan interneti satmak mümkün mü?

TurkNet yeri geliyor altyapı olmadığı için Türk Telekom altyapısını kullanarak internet veriyor. Buna benzer birçok internet sağlayıcısı Türk Telekom altyapısından internet satışı yapıyorken, Wi-Fi sinyali ile benim satış yapmamın ne mahsuru var. İnternet ücretini ödediğim bir aboneliğimin paylaşımını engellenmesini de ben yasal bulmuyorum, o halde kafelerde paylaşımı yapılan internette yasak olmalı.
Bulunduğum memlekette, araplar internet satışı yapıyor. Gittim ofislerine oturdum, internet nereden geliyor size dediğimde Türk Telekom'dan satın aldığımız interneti satıyoruz dediler. Fazla detay paylaşamadığı için burada konu oluşturup bilgi almak istedim.

TurkNet o altyapıyı kullanmak için bir ücret ödüyor.

Hocam olay yasal değil, yapmak için Ethernet kablosu ve bir tür ethernet Switch'ine ve modeme ihtiyacınız var. Yaparsanız çalışır ancak yasal durumları ve cezası bulunmakta (çok eskiden bizlerde kullanmıştık bu yollu altyapı yetersizliklerinden dolayı komşumuza port çıkmıyordu vs, komşuya Ethernet'le gönderme yapmış modem ayarlarından hızını limitlemiştik, kendisi evinde switchle portu çoğaltıp kendi modemine vs takmıştı). Sizin bu yapmak istediğiniz olay bizimkinden farklı ve daha ticari oluşum gerektiriyor şartları ve tamamlanılması gereken ticari şartları vs var ISP firması açmanız gerekiyor bu dediğiniz şeyler için.

Türk net yeri geliyor alt yapı olmadığı için Türk telekom alt yapısını kullanarak internet veriyor. Buna benzer bir çok internet sağlayıcısı Türk telekom alt yapısından internet satışı yapıyorken, wi-fi sinyali ile benim satış yapmamın ne mahsuru var. İnternet ücretini ödediğim bir aboneliğimin paylaşımını engellenmesini de ben yasal bulmuyorum, o halde kafelerde paylaşımı yapılan internette yasak olmalı.
Bulunduğum memlekette, araplar internet satışı yapıyor. Gittim ofislerine oturdum, internet nereden geliyor size dediğimde Türk telekom'dan satın aldığımız interneti satıyoruz dediler. Fazla detay paylaşamadığı için burada konu oluşturup bilgi almak istedim.
İnternet fiyatlarının biraz pahalı olmasının sebebi de bu zaten. Her firma kafasına göre altyapı kuramıyor. Ya para karşılığı Türk Telekom'unkini kullanmak zorunda ya da devlete büyük miktar para ödemesi yapması gerekiyor.

TurkNet o altyapıyı kullanmak için bir ücret ödüyor.
Ödemek zorunda zaten, bunun farkındayım.
Hocam olay yasal değil, yapmak için Ethernet kablosu ve bir tür ethernet Switch'ine ve modeme ihtiyacınız var. Yaparsanız çalışır ancak yasal durumları ve cezası bulunmakta (çok eskiden bizlerde kullanmıştık bu yollu altyapı yetersizliklerinden dolayı komşumuza port çıkmıyordu vs, komşuya Ethernet'le gönderme yapmış modem ayarlarından hızını limitlemiştik, kendisi evinde switchle portu çoğaltıp kendi modemine vs takmıştı). Sizin bu yapmak istediğiniz olay bizimkinden farklı ve daha ticari oluşum gerektiriyor şartları ve tamamlanılması gereken ticari şartları vs var ISP firması açmanız gerekiyor bu dediğiniz şeyler için.
Bu paylaşıma belli bir ücret karşılığında Türk telekom izin veriyorsa peki?

Türkiye’de ne cevherler var aslında 🤭
Haklısınız, parlamayı önleyen millet olmasa.

Bu paylaşıma belli bir ücret karşılığında Türk telekom izin veriyorsa peki?
Bu bahsettiğiniz şey işte TT'den altyapıda yer kiralama oluyor, ISP değilseniz maalesef. Dediğiniz şeyler mümkün ancak kurumsallaşmanız lazım düşünceyle olacak şeyler değiller.

Geri
Yukarı