Türk Telekom'dan çıkmak istersem kaç TL cayma bedeli öderim?

Cayma bedeli kalan taahhüt ayı*paket ücreti olarak mı hesaplanıyor yoksa başka şeyler de giriyor mu işin içine? Paketim şu an 55 TL.
4 ay kaldı bitmesine ama 4 Mbps internetten bıktım. Ayrıca alt kata taşındık ve Türk Telekom nakil işlemi yaparsa paketin fiyatının artacağını falan söyledi. 80,85 TL'ye 35 Mbps paketler varken 4 Mbps internet için 70 TL vermek istemiyorum. Millenicom 200 TL'sini karşılıyor diye duydum. Doğruysa geçeceğim hemen.
Belirli bir tutar ödersiniz. O geçeceğiniz firmanın karşılayacağı tutar eğer az bi ayınız varsa misal 3 ay veya 6 ay işte o zaman belirrtiğiniz tutarda karşılıyorlar veya aylarınızdan düşüyorlar. Taahütten çıkacaksanız belirli bir tutar öder çıkarsınız.

Bu 2 yıl olayını ben de internetten görüp ilgili kanun maddesini okudum. Gerçekten de öyle bir madde var ancak şirketler buna ne kadar sadık kalıyor bilmiyorum. Tüketiciyi süründürmek için ellerinden geleni yaparlar. Olay nihayetinde THH'de çözülür ancak yorabilir biraz.

Benim bildiğim paketinin kampanyasız fiyatı ile kampanyalı fiyatı arasındaki farkı 4 ile çarpman lazım. Yani kampanyasız hali atıyorum 100 TL ise taahhüt verip aldığınız fiyat 55 TL ise aradaki fark olan 45 TL'yi 4 ile çarpıp çıkan sonucu cayma bedeli olarak karşınıza koyarlar. Ama yasal olarak 1 yıldan uzun taahhütlerde istediğiniz zamanda çıkabiliyorsunuz diye bir olay gördüm. Mahkeme vs. başvurusu falan oluyormuş, süreç uzuyormuş ama genelde tüketici lehine sonuçlanıyormuş.
Türk telekomu aradığımızda indirimsiz paket 170 TL demişti. Bilerek yapıyorlarmış demek ki.

Cayma bedeli kalan taahhüt ayı*paket ücreti olarak mı hesaplanıyor yoksa başka şeyler de giriyor mu işin içine? Paketim şu an 55 TL.
4 ay kaldı bitmesine ama 4 Mbps internetten bıktım. Ayrıca alt kata taşındık ve Türk Telekom nakil işlemi yaparsa paketin fiyatının artacağını falan söyledi. 80,85 TL'ye 35 Mbps paketler varken 4 Mbps internet için 70 TL vermek istemiyorum. Millenicom 200 TL'sini karşılıyor diye duydum. Doğruysa geçeceğim hemen.
Sana vaat ettiği interneti vermediği için dava edebilirsin kazanınca cayma bedeli ödemezsin.

Geri
Yukarı